Сотні смертей під час пожеж можуть бути пов’язані з кремами для шкіри

758
12 лютого 2018

Сотні смертей під час пожеж можуть бути пов’язані з використанням кремів для шкіри, які містять парафін – застерігають пожежники.

Фото Bork/Depositphotos

Якщо люди регулярно користуються кремом, однак рідко перуть речі чи постіль, тканини можуть всмоктувати парафін та діяти як "прискорювач горіння" під час контакту з вогнем цигарки чи каміна, йдеться на ВВС.

У березні 2017 року ВВС провело розслідування, в результаті якого виявилося, що 37 смертей під час пожеж починаючи із 2010 року були пов'язані з парафіновими кремами для шкіри.

Йшлося і про те, що з листопада 2016 року таких випадків сталося ще 8.

Але тепер пожежники застерігають, що креми, які використовують люди із екземою та псоріазом, могли також вплинути на смертність під час пожеж.

Керівник пожежної служби у Західному Йоркширі Кріс Белл вважає, що дійсна кількість смертей, пов’язаних із кремами, набагато більша.

"Сотні тисяч людей користуються ними, ми зараз не впевнені, скільки загибель від пожеж могло трапитися, але їхня кількість може сягати сотень", – пояснив Белл.

Він також додав, що багато пожежних станцій взагалі не мають дослідних служб, які могли б проводити аналіз і визначати роль парафінових кремів у загоряннях.

У 2017 році Агентство лікарняних засобів MHRA у Великій Британії попросило усіх виробників кремів для шкіри із вмістом парафіну, аби вони розміщували на упаковках застереження про ризик.

Але спільне дослідження 5 компаній виявило, що лише 7 із 38 продуктів із вмістом парафіну на упаковці позначені як такі, що можуть загорітися.

У MHRA заявили, що продовжують аналізувати розміщення інформації про небезпеку парафінових кремів для шкіри, а також співпрацюють з партнерами задля інформування з метою зменшення ризику цих продуктів.