Науковці виявили новий вид слона. Він вдало "ховався"

2155
28 лютого 2018

Виявляється, що слони, яких ми знаємо як африканських – це насправді два види, а не один.

Це показав генетичний аналіз, повідомляє S­cience Al­ert з посиланням на PNAS.

 Фото: GUDKOVANDREY/Depositphotos

Таким чином, разом з індійським слоном, світ має три окремих види цих тварин.

Реклама:

Науковці виявили комплексну історію схрещування та еволюції між цими трьома видами та їх предками, включаючи мамонтів та мастодонтів.

"Найдивовижнішим результатом була ступінь схрещування між видами, – каже Давид Адельсон з Університету Аделаїди в Австралії. – Ми не очікували, що буде такий потік генів між мамонтами та мастодонтами і предками сучасних слонів, але наші результати показали часте схрещування".

Дослідники близько вивчали геноми семи різних вимерлих і живих видів, включаючи зразок прямобивневого лісового слона, який жив десь 120 тисяч років тому.

Вчені змогли простежити лінії походження сучасних слонів.

"Комбінований аналіз усіх цих стародавніх слонів і мастодонтів підняв завісу історії популяції слонів, розкриваючи комплексність, про яку ми не знали", – каже один з дослідників Хендрік Пойнар з Університету імені Макмастера в Канаді.

У схрещуванні видів також відіграла роль ізоляція.

Реклама:

Є африканські слони, які живуть у лісах, а є ті, які блукають саванами.

Незважаючи на географічну близькість, вчені не виявили потоку генів чи схрещування між цими групами слонів впродовж останніх 500 тисяч років.

Нині слони не настільки "зацікавлені" у схрещуванні, як раніше.

Вчені хочуть використати майбутні дослідження, щоб подивитися, чи це перевага в еволюційному розвитку, чи недолік.

"Схрещування може допомогти пояснити, чому мамонти могли успішно виживати в різних середовищах впродовж тривалого часу", – додає Пойнар.

Дослідники вважають, що їхній новий підхід також міг би допомогти скласти карти еволюції сімейних дерев інших тварин у майбутньому.Реклама: