Науковці виявили новий вид слона. Він вдало "ховався"

— 28 лютого 2018, 17:20

Виявляється, що слони, яких ми знаємо як африканських – це насправді два види, а не один.

Це показав генетичний аналіз, повідомляє S­cience Al­ert з посиланням на PNAS.

Фото: GUDKOVANDREY/Depositphotos

Таким чином, разом з індійським слоном, світ має три окремих види цих тварин.

Науковці виявили комплексну історію схрещування та еволюції між цими трьома видами та їх предками, включаючи мамонтів та мастодонтів.

"Найдивовижнішим результатом була ступінь схрещування між видами, – каже Давид Адельсон з Університету Аделаїди в Австралії. – Ми не очікували, що буде такий потік генів між мамонтами та мастодонтами і предками сучасних слонів, але наші результати показали часте схрещування".

Дослідники близько вивчали геноми семи різних вимерлих і живих видів, включаючи зразок прямобивневого лісового слона, який жив десь 120 тисяч років тому.

ВІДЕО ДНЯ

Вчені змогли простежити лінії походження сучасних слонів.

"Комбінований аналіз усіх цих стародавніх слонів і мастодонтів підняв завісу історії популяції слонів, розкриваючи комплексність, про яку ми не знали", – каже один з дослідників Хендрік Пойнар з Університету імені Макмастера в Канаді.

У схрещуванні видів також відіграла роль ізоляція.

[L]Є африканські слони, які живуть у лісах, а є ті, які блукають саванами.

Незважаючи на географічну близькість, вчені не виявили потоку генів чи схрещування між цими групами слонів впродовж останніх 500 тисяч років.

Нині слони не настільки "зацікавлені" у схрещуванні, як раніше.

Вчені хочуть використати майбутні дослідження, щоб подивитися, чи це перевага в еволюційному розвитку, чи недолік.

"Схрещування може допомогти пояснити, чому мамонти могли успішно виживати в різних середовищах впродовж тривалого часу", – додає Пойнар.

Дослідники вважають, що їхній новий підхід також міг би допомогти скласти карти еволюції сімейних дерев інших тварин у майбутньому.

Реклама:

Головне сьогодні