Рада не захотіла заборонити жебракування з тваринами і фото зі звірями на вулицях

598
17 квітня 2018

Верховна Рада не проголосувала за законопроект, який забороняє жебракувати з тваринами, циркові номери зі звірями та вогнем, а також фото з дикими тваринами на вулиці.

Фото veloliza/Depositphotos

За законопроект Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)" у першому читанні не назбиралась достатня кількість голосів.

У законопроекті є ряд важливих норм по захисту прав тварин.

За документом, щоб каструвати, таврувати, біркувати чи для знероження тварини потрібно було б давати їй знеболювальне.

Він чітко забороняє жебракування з домашніми тваринами.

Якби його ухвалили, то у під час спортивних, видовищних заходів, відео- та фотозйомок з використанням тварин людям забороняли б використовувати проти них електрошок, вогонь, гострі предмети, голодування, нанесення ударів тощо.

Законопроект забороняє використовувати в цирках виступи з тваринами з використанням вогню, а в населених пунктах не можна було б надавати фотопослуги з дикими тваринами, крім зоопарків, цирків та дельфінаріїв.

Документ передбачає, що зоопарки, цирки та дельфінарії повинні мати 1 день на тиждень, коли тварини відпочивають від виступів, дресирування.

Законопроект забороняє оприлюднення (публікації з описом, візуально чи аудіо демонстрації) вбивства тварини та його пропаганди чи реклами та закладає ряд інших важливих новацій, включно зі штрафами.

Наразі його відклали на невизначений термін на доопрацювання.

powered by lun.ua