Ми ділимо з близькими друзями усе. Навіть мозкові хвилі – дослідження

1349
19 квітня 2018

Вчені давно знають, що люди обирають друзів, які схожі на них за віком, расою, релігією, соціоекономічним статусом, рівнем освіти, політичними симпатіями, красою і навіть силою рукостикання.

Нове дослідження припускає, що корені дружби тягнуться ще глибше, ніж науковці уявляли, пише New York Times.

 Фото: pinkcandy / Depositphotos

Вчені дослідили, що мізки близьких друзів реагували дивовижно подібними способами, коли вони дивилися серію коротких відео: ті ж падіння і підйоми уваги та розсіяності, ті ж сигнали нудьги тощо.

У людей, які не було близькими товаришами, такого не було.

Так вчені довели, що можуть передбачити, наскільки сильно двоє людей між собою зв’язані за допомогою сканування їхнього мозку.

"Мене вразила виняткова величина подібності серед друзів. Результати були переконливішими, ніж я могла подумати", – каже Керолін Паркінсон, вчена з Каліфорнійського університету.

"Думаю, це неймовірно геніальна робота. Вона припускає, що друзі нагадують один одного не лише поверхнево, але й у багатьох структурах їхнього мозку", – вважає біосоціолог з Єльського університету Ніколас Хрістакіс.

Дослідження показує, що дружба – це щось більше, ніж просто спільні інтереси. Це щось, що ми називаємо хімією.

Доктор Паркінсон розповідає що дослідження – це перший крок, і тепер вона з колегами працюватиме над тим, щоб зрозуміти, що ця подібність в реакції нейронів означає.powered by lun.ua