Відмова від м'яса та молочних продуктів – турбота про екологію. Вчені

2299
1 червня 2018

Уникнення споживання м'яса та молочних продуктів – єдиний і найпростіший спосіб зменшити шкідливий вплив на навколишнє середовище.

Фото alebloshka / Depositphotos

На це вуказують останні дослідження Оксфордського університету та Швейцарського сільськогосподарського науково-дослідного інституту, пише Daily Mail.

Учені дослідили 40 тисяч ферм, 1600 різних процесів, типи пакування та роздрібну торгівлю у 119 країнах.

Реклама:

У ході дослідження було з'ясовано, що без споживання м'яса та молочних продуктів світові сільськогосподарські угіддя скоротяться на 76% – це приблизно як США, Китай, Європейський Союз та Австралія разом узяті.

При цьому основною причиною масового вимирання дикої природи є саме відведення землі під сільськогосподарські угіддя.

Лише 15% ферм, на яких розводять велику рогату худобу, використовують 950 мільйонів гектарів землі.

Крім того, такі ферми використовують у 36 разів більше землі та створюють у 6 разів більше викидів, ніж, наприклад, вирощення гороху.

Виробництво м'яса та молочних продуктів використовують 83% сільськогосподарських угідь, при цьому забезпечуючи людину лише на 18% калоріями та на 37% білком.

На думку зоолога Джозефа Пура, екологічний тягар, спричинений виробництвом продуктів харчування, аж ніяк не виправданий нашими потребами.

Реклама:

Наприклад, щоб виробити літр коров'ячого молока, знадобиться вдвічі більше землі, ніж для вироблення соєвого.

"Нам потрібно знайти спосіб трохи змінити умови, щоб виробникам і споживачам було краще діяти на користь навколишнього середовища", – зазначив Пур.



Реклама: