Дегустація вин змушує мозок працювати краще, ніж математика

— 14 вересня 2018, 17:20

Якщо ви знавець вин або обожнюєте Каберне, для вас є хороша новина. Дегустація вин може стимулювати мозок краще за прослуховування концерту Бетховена або вирішення складної тригонометричної задачі.

Фото stockasso / Depositphotos

Про це пише NBC news.

Секрет полягає у "концентрації на ознаці смаку вина", пояснює кандидат наук, професор неврології з Йельської медичної школи, який написав книгу "Неврологія" Гордон Шеперд.

Це означає, що мозок починає краще працювати саме під час дегустації.

"До цього процесу залучені кілька сенсорних та моторних систем, а також системи, що відповідають за когнітивні навички, пам'ять, емоції та задоволення", – каже Шеперд.

Більше того, смаки, що ми відчуваємо, створює не їжа чи напої, а наш мозок.

Наприклад, насправді предмети, що ми бачимо, не мають кольору, пояснює Шеперд.

Колір з'являється внаслідок того, що світло відбивається від предмета, і різні хвилі довжини світла стимулюють певні області мозку, через які ми ідентифікуємо кольори.

Так само ми відчуваємо біль через нервову обробку, яка відбувається в мозку у відповідь на сигнал, що щось не так з частиною нашого тіла.

"Аналогічно молекули їжі та вина не мають смаку самі по собі. Наші сенсорні системи викликають відчуття смаку", – каже професор.

[L]В принципі, як пояснює вчений, мозок створює весь наш сенсорний світ.

У дегустації ж задіяний нюх, зір, дотик (ми відчуваємо вино у себе в роті), моторна система (язик, щелепа, щока, шия тощо).

Також у цьому процесі беруть участь пам'ять смаків, емоцій, спрацьовують гормональні системи, щоб забезпечити задоволення.

Активуються області мозку, які контролюють мотивацію, щоб визначити, чи будете ви продовжувати пити. А область, яка відповідає за задоволення, приймає остаточне рішення щодо смаку вина.

При цьому частина мозку, що контролює мову та спілкування, активується, якщо ви розповідаєте іншим про те, що тільки що спробували на смак.

Таким чином у дегустації задіяно більше систем людського організму, ніж під час прослуховування музики чи вирішення задач.

Реклама:

Головне сьогодні