"Мафіозі не може жити як християнин". Папа Римський звернувся до мафії

1644
17 вересня 2018

Папа Франциск закликав сицилійську мафію відмовитися від кримінального життя та насилля та перестати бути настільки егоїстичними.

Фото CBS News

"Припиніть думати лише про себе та про свої гроші", – сказав папа Римський під час проповіді у столиці Сицилії Палермо. На месі були присутні 80 тисяч людей, пише The Daily Mail.

Понтифік звернувся до злочинців зі словами, що вони не можуть вірити в Бога та бути мафіозі одночасно.

"Я кажу мафії: змініться, брати та сестри!.. Зверніться до справжнього Бога, Ісуса Христа… Я кажу вам, мафіозі, якщо ви цього не зробите, то ваше життя буде втрачене, і це буде вашою найбільшою поразкою", – зазначив він.

Він відвідав Палермо, щоб вшанувати пам'ять місцевого священика Джузеппе Пульізі, якого вбили в 1993 році, оскільки він вступив у відкрите протистояння організованій злочинності, що контролювала місто.

Маючи невелику підтримку церковної ієрархії на Силіції, Пульізі проповідував проти мафії. Він допомагав молодим людям у районі з високим рівнем безробіття уникнути пасток мафії, просив парафіян допомагати поліцейським з розслідуваннями, відмовлявся від пожертвувань бандитів та забороняв їм приєднуватися до традиційних релігійних вуличних процесій.

Священика вбили на його 56 День народження, коли кривава мафія нападала на всіх, хто загрожував існуванню злочинного угрупування.

Один з убивць, який зізнався у злочинні, сказав, що останніми словами Пульізі були: "Я чекав на вас".

"Мафіозі не може жити як християнин, тому що його життя ганьбить ім'я Бога", – сказав папа Франциск.

Натовп переривав його проповідь аплодисментами щоразу, коли він засуджував мафію.