Жертва не винна, тільки гвалтівник. Жінка на власному досвіді пояснила це в Twitter

2027
4 жовтня 2018

Соціальні мережі не вперше стають майданчиком для обговорення теми фізичного насильства.

В Україні це був флешмоб #ЯнеБоюсьСказати, у світі – рух #MeToo.

Практично під кожним постом можна знайти коментарі на кшталт "Сама винна", "Була певно надто відверто одягнена", "Вона була твереза?" чи "Вона поводила себе кокетливо?".  

Реклама:

Комедіантка Маура Квінт переконана, що такі питання є некоректними, бо стигматизують жертву.

Комедіантка Маура Квінт переконана, що надто часто стигматизують жертву згвалтувань

У своєму аккаунті Twitter дівчина вирішила розповісти кілька особистих історій, які могли б завершитися згвалтуванням, але цього не сталося.

Колись у старшій школі я почувалася незахищеною. Одягнула надто глибоке декольте, нафарбувалася темною помадою, хоч зазвичай так не ходила і пішла на вечірку. Там я випила надто багато вина. Чоловік запитав мене, чи хочу я з ним поїхати. Я задумалася і сказала: "Можливо". Він відповів: "Можливо, це не так". І в ту ніч я пішла додому.

Кілька років тому я була в барі з друзями. Фліртувала там з хлопцем. Він схопив мою руку, витягнув мене назовні, сильно цілував мене, а потім сказав: "Так?" Я нічого не сказала. На це він відповів: "Повертайцся тоді всередину". У цьому барі не було насильника.

Одного разу хлопець запросив мене у свою кімнату. Я пішла. Ми цілувалися. Він зняв свій одяг і намагася роздягнути мене, але я пручалася. Тоді він сказав: "Здається, ти не налаштована". Я сказала: "Ага". Він уточнив, що ми просто розважаємося, тоді я вибачилася та пішла. Мені пощастило, цього вечора я не зустріла гвалтівника.

У всіх цих ситуаціях Маурі відповідала критеріям потенційної жертви, бо була відверто одягнена, сп'яніла та фліртувала, однак був визначальний чинник – чоловіки, які знали, що для сексу має бути згода.

Реклама:

В іншому пості комедіантка зізнається, що її гвалтували і різниця між описаними вище випадками і тим, коли її справді скривдили, була не одязі, чи її поведінці, а саме в чоловіках.

Основний пост Маури вподобали 123 тисячі користувачів, а 46 тисяч ­– ретвітнули.

Але найголовніше, що понад 1,4 тисячі дописувачів Twitter долучилися до дискусії, у якій, як відомо, народжується істина.

Ви теж згодні, що жертва не винна?Реклама: