Як жінки у світі справляються зі своїми "критичними днями". ФОТО

11017
22 квітня 2019

Від менструальної чаші до саморобних гігієнічних прокладок та менструальних спідниць.

Благодійний фонд Wateraid створив фотопроект, де розповідає, як жінки з усього світу переживають свої "критичні дні", пише The Independent.

 

У фонді зазначають, досі у багатьох країнах те, як у ці дні жінки справляються зі своїм станом та гігієною, – проблеми виключно самих жінок. Хоча, уряди країн мали б допомагати у цьому такими простими речами, як забезпеченням прийнятними гігієнічними матеріалами, допомозі у їхній утилізації, інформаційною та освітньою підтримкою жінок, побудовою пристойних громадських вбиралень, тощо.

Реклама:

Щоб потурбуватися про себе жінці треба не так і багато – принаймні доступ до чистої води. Попри це, сумна статистика каже, кожна дев'ята людина у світі не має доступу до чистої води поблизу дому, а кожна третя – власного туалету.

Для Wateraid жінки розповіли про те, як підтримують гігієну під час менструації.

Нована, 45 років, Замбія. Стара ковдра та "коров'ячі коржі"

 "Коли я лишаюся вдома, то використовую тільки прокладки вирізані зі старої ковдри. В решті випадків мені допомагають коров'ячі екскременти".
 "Колись мені про такий метод розповіла бабуся і з того часу я так роблю. Дозволити собі гігієнічні прокладки не можу – це дуже дорого, а у мене ще є кілька дочок"

Гілларі, 22 роки, Лондон. Багаторазові гігієнічні прокладки

 "Навколишнє середовище дуже важливе для мене, тому я користуюся багаторазовими прокладками. Вони зроблені з натуральних матеріалів – вовни або бамбука".
 "Купую я їх в інтернеті, одна коштує близько 12 доларів. Такі прокладки добре носяться. Наприклад, тим, якими користуюся я, уже два роки"

Лепера Джойс, 23 роки, Уганда. Спідниця з козячої шкіри.

 "Ми вирощуємо кіз, тож у нас багато їхніх шкур. Ми використовуємо їх замість постільної білизни і шиємо з них одяг". 
 "У мене є спеціальна спідниця зі шкіри, в ній є спеціальний "хвіст", який я коли сідаю, складаю у кілька разів та затискаю між бедрами, доки він не вбере кров. Це традиційний метод у нашому селищі"

Стеф, 27 років, Австралія. Протизаплідна спіраль, тампони та прокладки

Реклама:
 "У мене стоїть протизаплідна спіраль, яка дозволяє мені контролювати ендометріоз, синдром полікістозних яєчників та мої критичні дні заразом". 
 "Завдяки їй зазвичай у мене всього 2 дні несильних кровотеч на місяць. У цей період я застосовую звичайні гігієнічні засоби"

Мануес, 44 роки. Уганда. Ямка в землі

 "Під час менструацій, мені здається легким та природнім зробити ямку в землі і сісти на неї, щоб кров стікала туди. Моя мама та інші жінки навчали мене й іншим методам, але мені найбільше подобається цей. Я вчу цьому своїх доньок. Ніхто, навіть ваш чоловік, не має бачити цю кров. Я знаходжу затишне місце, де мене ніхто не побачить. Завдяки цьому почуваюся впевнено та у безпеці"

Санджіта, 32, Непал. Багаторазові прокладки з вати

 "Готові прокладки дорого коштують і шкідливі для довкілля, якщо їх утилізувати неправильно".
 "Якось я відвідала майстер-клас із виготовлення прокладок з тканини та вати і тепер можу шити собі їх сама"

Лімпо, 22 роки, Замбія. Тканина і "коров'ячі коржі"

 "Коров'ячі коржі добре вбирають, тож у суху погоду я просто збираю їх, загортаю в тканину і одразу використовую" 
 "Коли дощить, зібрати треба заздалегідь і зачекати, поки вони цілком висохнуть"

Клер, 40, Велика Британія. Менструальна чаша

 "У менструльних чаш є суттєвий недолік – за ними треда доглядати, кип'ятити і очищати їх. Маю спеціальну каструлю для цього, доводиться слідкувати, аби хто в ній випадково собі не зварив, приміром, яйця"
 "Крім того, їх не зручно спорожнювати, якщо нема для цього зручного місця"

Доріс, 19 років, Замбія. Цвіт бавовни

 "Коли приходять ці дні, я перестаю грати у футбол, не можу працювати або відпочивати з друзями. Я використовую вату у ці дні. Беру шматки старого одягу і загортаю в них вату, яку заздалегідь збираю з бавовняних полів"

Вас також може зацікавити:

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на нашій сторінці у Facebook.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу або Telegram про здоров'я та здоровий спосіб життя.Реклама: