Доведено! Собаки віддзеркалюють наш стрес, видно навіть по шерсті

— 7 червня 2019, 13:02

Стрес у людини - стрес у собаки. Тварини відчувають наші емоції.

Тепер цьому є наукове підтвердження.

Вчені виявили, що собаки можуть відзеркалювати наш стрес, пише The Guardian.

Собаки породи колі. Фото: jochenschneider/Depositphotos

У дослідженні науковці виміряли рівень кортизолу, гормону стресу, який циркулює у крові та залишає свої сліди у волоссі.

З часом воно відростає й кожна прядка волосся містить у собі історію стресу та індивідуального досвіду людини.

ВІДЕО ДНЯ

Шведське дослідження 25 колі, 33 шелті та їх власників-жінок виявило, що вищі рівні кортизолу у волоссі людини збігались з вищими рівнями гормону у шерсті собаки.

Собака породи шелті. Фото: evdoha/Depositphotos

"Це вперше, коли ми бачимо довготривалу синхронізацію стресу у двох різних біологічних видах. Раніше ми не спостерігали це між людиною та собакою", – каже фахівчиня з поведінки тварин Ліна Рот.

Команда дослідників вимірювала рівень кортизолу у коротких прядках волосся, які знаходились ближче до шкіри голови, взимку та влітку у 2017-2018 роках.

Зв’язок між рівнем кортизолу у людей та собак можна було спостерігати протягом всіх сезонів. Але у собак цей рівень був дещо вищим взимку.

Найбільше на рівень стресу у собак впливала особистість власника, особливо невротизм.

Парадоксально, але ті, хто мав вищі показники невротичності, мали собак з нижчим рівнем гормону кортизолу. Можливо, тому, що такі люди шукають заспокоєння у своїх улюбленцях, а увага та обійми знижуть рівень гормону стресу в собак.

Вчені додають, що людям у стресі не варто почувати себе винними. Собаки дійсно зчитують наші емоції, але проводити час разом все одно корисно і для тварин, і для людей.

Вас також може зацікавити:

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на нашій сторінці у Facebook.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу або Telegram про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні