Хто розумна дівчинка? Шестирічна бордер-коллі розрізняє назви 90 різних іграшок

Миронова Наталія — 21 лютого 2020, 13:47

Це Віскі – шестирічна собака породи бордер-коллі.

Вона самостійно запам'ятала назви 90 різних іграшок та може принести їх на вимогу, пише The Daily Mail.

Віскі розрізняє кулі, фрісбі, кільця й ​​мотузки та навіть може їх класифікувати.

Коли вчені вперше познайомилися з собакою, вона вже знала назви 59 іграшок, але її власники кажуть, що тепер вона дізналася ще близько 31.

Ще трохи й Віскі стане найрозумнішою собакою. Попередній рекорд належав коллі Чейсер, яка запам'ятала понад 100 слів.

"Спочатку мені було важко повірити, що собака запам'ятала так багато іграшок, але після декількох днів ретельного тестування мені довелося передумати.

Ми помітили, що серед її іграшок у Віскі було кілька зразків, що відносяться до однієї з 4 категорій: у неї було 10 різних куль, 7 різних кілець, 4 різних мотузки й 4 різних фрісбі", – говорить провідний дослідник Клаудія Фугацца з Університету ім. Етвеша Лоранда в Угорщині.

Власники Віскі не навчали коллі вивчати різні категорії іграшок, але, схоже, навчання пройшло в ході гри, коли собака взаємодіяла з людьми.

Господарі називають кожну з цих іграшок як прикметником, так і за назвою категорії, наприклад "маленький фрісбі" або "барвисте кільце".

Шестирічна Віскі розрізняє більш ніж 90 іграшок. Фото The Dialy Mail.

Щоб випробувати талант Віскі, дослідники подарували їй набори з чотирьох нових іграшок, які вона ніколи не бачила раніше – по одній від кожної з чотирьох категорій куль, фрісбі, кілець й мотузок.

Потім власники Віскі попросили собаку принести іграшку з певної категорії, наприклад, сказавши "принеси мені кільце".

Дослідники виявили, що Віскі часто вибирала правильну категорію іграшок.

Точність її дій зросла, коли їй дозволили трохи пограти з кожною іграшкою разом з господарями, але їм не дозволялося називати нові об'єкти для Віскі.

Собака змогла класифікувати іграшки, які раніше не бачила. Фото The Dialy Mail.

"Це говорить про те, що, хоча Віскі спиралася на візуальні особливості іграшок (наприклад, на їх форму), досвід роботи з ними, наприклад гра, допоміг їй зробити вибір", – розповіли вчені.

Дослідники говорять, що в деякому сенсі навички Віскі схожі з навичками маленьких дітей, коли вони вивчають слова.

"Це дало нам рідкісну можливість: перевірити, чи сформувалася у собаки спонтанна здатність розуміти категорії, просто взаємодіючи з ними – майже так, як це зробила б людська дитина.

Результати показують, що спонтанна категоризація за відсутності спеціальної підготовки не є розумовим умінням, яке властиве тільки людям", - кажуть дослідники.

Поведінка Віскі схожа на поведінку маленьких дітей, коли вони вчать слова. Фото The Dialy Mail.

Вас також може зацікавити:

Вам потрібен собака! Сумніваєтесь? Тоді перегляньте ці ілюстрації

Собака Лубі вчила команду "сидіти", а навчилася – обіймати людей. ФОТО

Instagram дня: собака, з виразів якої можна робити меми

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні