У МОН розповіли, коли буде відома "доля" вчительських зарплат

Катерина Хорощак — 27 лютого 2020, 11:49

До кінця квітня Міністерство освіти і науки має розробити концепцію реформування системи оплати праці вчителів.

Про це в інтерв’ю "Українській правді. Життя" заявила очільниця МОН Ганна Новосад.

Очільниця МОН Ганна Новосад

За її словами, ключове, на чому базуватимуться майбутні зміни щодо заробітної плати, – це оптимізація надбавок у сторону збільшення окладу і зменшення кількості надбавок.

"І почнемо ми з надбавки за престижність праці, яка однією з перших має бути інтегрована в оклад. Оті граничні 30% , які виплачуються як надбавка, мають перейти в оклад заробітної плати", – пояснила Новосад.

За її словами, з допомогою закону "Про повну загальну середню освіту", який ухвалили у січні цього року, вчителям додали певну кількість надбавок, але радикальних змін документ не несе.

Це Новосад пояснює тим, що закон треба було прийняти якнайшвидше, а реформа заробітних плат – дуже непросте питання.

"І аби не затягувати прийняття закону статтею про заробітну плату, ми вирішили залишити систему, якою вона є, і почати напрацьовувати реформу заробітної плати окремо", – додала міністерка.

Вас також може зацікавити:

Як водночас скасувати надбавки та підвищити зарплатню вчителя

Плюс 20% до зарплати вчителя, або Для чого потрібна сертифікація

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні