Стали відомі лауреати національної премії імені Тараса Шевченка

Миронова Наталія — 27 лютого 2020, 14:05

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка визначив лауреатів премії 2020 року, повідомляє Суспільне.UA.

Список переможців у номінаціях:

Номінація "Література" (два переможці): Маріанна Кіяновська з книгою поезій "Бабин Яр. Голосами" й Тарас Прохасько зі збіркою есеїв "Так, але...".

Вірші Маріанни Кіяновської – свого роду монологи жертв трагедії в Бабиному Яру або її свідків.У книзі використані, зокрема, ескізи Ади Рибачук і Володимира Мельниченка для проєкту пам’ятника жертвам Бабиного Яру.

Збірка есеїв "Так, але..." Тараса Прохасько стала книгою року-2019 BBC (номінація "Есеїстика"). У книзі формується тема важливості відчуттів. Письменник з любов'ю і трепетом описує Карпати і Західну Україну.

ВІДЕО ДНЯ

Номінація "Публіцистика, журналістика" : воєнна кореспондентка Євгенія Подобна з книгою "Дівчата зрізають коси".

Це спогади 25 жінок, які брали участь в російсько-українській війні у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 роках.

Йдеться про бойові операції різних років на Луганщині та Донеччині, про звільнення українських міст та сіл від окупантів, спогади про побратимів, місцевих мешканців, воєнний побут, а також роздуми про становище жінки в українському війську в різні періоди війни. Розповіді доповнені фотографіями із зони бойових дій.

Номінація "Музичне мистецтво": етно-хаос гурт "ДахаБраха" (Марко Галаневич, Ніна Гаренецька, Олена Цибульська, Ірина Коваленко) з альбомом "Шлях" (2016).

Етно-хаос гурт "ДахаБраха". Фото Facebook/DakhaBrakha

"Ми хочемо присвятити його тим, хто віддав своє життя за нашу свободу, тим, хто продовжує стояти на її сторожі і тим, хто йде непростим шляхом вільної людини, не втрачаючи надії", – йдеться в анотації до альбому.

Номінація "Візуальні мистецтва": мистецький проєкт "Карусель" Олександра Глядєлова.

Автор поєднує світлини, зроблені в різний час і за різних обставин - у дитячих інтернатах, місцях позбавлення волі, в'язничних лікарнях, включно з кадрами воєнної української реальності, в єдине полотно (коло).

"Карусель" Олександра Глядєлова. Фото пресслужби конкурсу

Номінація "Театральне мистецтво": опера-реквієм "Йов" ("Iyov") Влада Троїцького, Романа Григоріва та Іллі Разумейка.

"Йов" поєднує риси античної грецької драми, барокової опери, ораторії, реквієму та риси постмодерного театру. Музика опери поєднує мінімалізм і авангард, неокласицизм і рок.

Цього року не вручатимуть премію в номінації "Кіномистецтво", оскільки, на думку членів комітету, представлені номінанти — фільм "Какофонія Донбасу" Ігоря Мінаєва та документальний фільм "Будинок "Слово" Тараса Томенка — не відповідають за масштабом суті премії.

"Ми намагаємося зробити премію такою, яка б визначала перспективні тренди. Всі цьогорічні лауреати — енергетичні та сучасні, новаторські, відповідають баченню Тараса Шевченка як брендоутворюючого фактора", – сказав Юрій Макаров.

Національну премію імені Тараса Шевченка заснували у 1961 році. Фото пресслужба конкурсу.

Національна премія Україїни імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – державна нагорода України. Творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

Премію засновано у 1961 році для нагородження за найвидатніші твори літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, які є вершинним духовним надбанням Українського народу, збагачують історичну пам'ять народу, його національну свідомість і самобутність.

Номінуватись можуть твори, які завершили й випустили протягом 5 років, проте не пізніше за півроку до їх висунення на здобуття премії.

Переможцям присвоюється звання лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, вручається диплом, почесний знак лауреата та грошова премія.

Вас також може зацікавити:

Студія з України виборола "золото" в престижній архітектурній премії. ФОТО

Українська студія дизайну потрапила у список найкращих інтер’єрів світу: Dezeen Awards 2019. ФОТО

Українські вчені виростили портрет Шевченка з рису, встановивши рекорд. ФОТО

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні