Уповноважений президента з прав дитини порівняв сурогатне материнство з рабством

Катерина Хорощак — 28 травня 2020, 11:33

Історія про 46 немовлят, народжених від сурогатних мам, які перебувають у київському готелі, і їх через закриття кордонів не можуть забрати батьки, спонукала до дискусії про заборону сурогатного материнства.

Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба відреагував на проблему на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, комерційне сурогатне материнство спрямоване на задоволення інтересів клієнта, який по суті купує дорогий товар – дитину.

Також він поставив в один ряд фіктивні сім’ї, гомосексуальні пари і ґвалтівників, які, за його словами, можуть ставати батьками дітей від сурогатних матерів:

"Реклама СМ, яка сьогодні всюди, "кричить" нам про радісних батьків і щасливі сім’ї.

ВІДЕО ДНЯ

Але вона не говорить нам про те, хто насправді ховається за красивим рекламним буклетом. Є випадки, коли сім’ї – фіктивні, коли "подружжям" можуть виявитися і гомосексуальні пари, і ґвалтівники".

Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба

За його словами, реклама сурогатного материнства також не говорить про те, що "Україна взагалі не може контролювати, що стається з дітьми, яких вивозять закордон".

"Про ставлення до самої жінки – адже по суті це – експлуатація жінки. Рабство, на яке вона погоджується через бідність. І ніколи б не погодилася, якби не заробіток", - стверджує Кулеба.

У приклад уповноважений навів один із договорів, який підписує сурогатна мати перед наданням "послуги":

"Пунктом 2.4 Обов’язки Сурогатної матері, жінка, яка підписує угоду, фактично потрапляє в рабство. Вона має звітувати за кожен свій крок, бути готовою зустрітися з генетичними батьками, коли вони цього забажають, не має права плавати, користуватися транспортом, зобов’язана погоджувати всі свої дії.

Згідно з договором, сурогатна мати не має права на дитину, яку народила. Вона зобов’язується передати дитину відразу після пологів (пункт 2.4.25) акушерці. А у випадку, якщо батьки від цього відмовляться, вона вимушена віддати дитину в державну установу.

При цьому вона не має права на інформацію щодо генетичних батьків – хто вони, де буде жити дитина. І зобов’язуються не шукати дитину після народження (згідно з пунктом 2.4.26)"

"Згідно з пунктом 4.11 сурогатна мати повинна повернути всі кошти, витрачені на неї потенційним батькам, якщо, на їх вимогу за відсутності медичних протипоказань (які виявляє ця ж клініка), відмовиться від переривання вагітності".

За його словами, такий формат "передачі" дитини перетворює дитину на об’єкт договору, на товар, за який платять. А якщо "товар" не підходить – договір передбачає можливість його позбутися.

"Зокрема, "відхилення від норми" трактується ним як "наявність вроджених та/або спадкових захворювань, інших патологій, вад розвитку Дитини або будь-які недоліки у здорової Дитини, як, наприклад, недоліки ваги, росту тощо". Тобто через те, що дитина менше важить – від неї можуть позбутися?

Це не можливість для бездітних пар. Це заробляння грошей на торгівлі дітьми", – додає Кулеба.

2.4.43 Сурогатна мати погоджується не доглядати за власною дитиною, якщо в дитини буде інфекційна хвороба, а також за потреби змінити її місце проживання з 7 місяця вагітності.

"Чи хтось цікавився, як почувають себе діти сурогатної матері? Як мамина вагітність, яка потім зникає, впливає на них?

Жінка – це по суті інкубатор, який не має права на власне тіло", - додає Кулеба.

Вас також може зацікавити:

Зламане життя штучно зачатої людини: історія Бріззі із Запоріжжя, яку виносила сурогатна матір

За єресь навколо сурогатного материнства прийде час вибачитися

28-річний чоловік "відвоював" у суді своїх 13 дітей від сурогатних матерів

Реклама:

Головне сьогодні