Більшість країн не можуть захистити жінок під час пандемії. Україна серед них – ООН
Більшість країн не в змозі належним чином захистити жінок від соціальних та економічних проблем під час пандемії COVID-19.
Такими є результати аналізу Організації Об'єднаних Націй.
У рамках проекту COVID-19 Global Gender Response Tracker було проаналізовано діяльність 206 країн.
Оцінювалися такі фактори:
- боротьби з насильством проти жінок;
- зміцнення їхньої економічної та соціальної безпеки;
- підтримка неоплачуваного догляду.
Фото primagefactory/Depositphotos |
У 42 країнах не було політики підтримки жінок у жодній із цих областей, і лише 25 країн запровадили які-небудь заходи захисту в усіх трьох категоріях, зазначають у The Guardian.
Крім того, під час пандемії збільшилася кількість випадків домашнього насильства, при цьому 135 країн прийняли заходи по реагуванню на випадки гендерного насильства, такі як створення телефонів довіри і притулків.
А 61 країна також вжила заходів щодо полегшення умов неоплаченого догляду, який жінки виконують через закриття шкіл та ізольованість літніх людей.
Наразі Україна виконала 15% від необхідних заходів безпеки.
Напрацювання стосуються заходів щодо захисту жінок, які зазнали насильства.
У звіті ООН зазначається, що Міністерство внутрішніх справ України та Національна поліція України запустили чат-бот, щоб інформувати людей про домашнє насильство та допомагати людям, які його зазнали.
Крім того, відкрили цілодобову гарячу лінію для жертв домашнього насильства за номером "15-47", де можна отримати правову допомогу та психологічну підтримку.
Національна поліція провела також серію тренінгів для працівників міліції щодо запобігання та протидії домашньому насильству.
Стосовно недопрацювань, в аналізі наголошують на проблеми ринку праці та соціального захисту.
Наприклад, зазначено що в трудовому кодексі України не було внесено змін, пов'язаних з карантином, для регулювання віддаленої роботи, гнучкого графіку та заробітної плати за період переривання бізнесу.
Вас також може зацікавити:
"Проблема №2 після коронавірусу": Зеленський підписав указ щодо протидії домашньому насильству
Чи вирішать окремі вагони для чоловіків та жінок проблему сексуальних домагань та насильства?
В Україні за перші пів року на 40% зросла кількість повідомлень про домашнє насильство
Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.
А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.