В Україні почалися затримання учасників злочинної організації Гідра ®

— 4 червня 2022, 12:23
Pixabay

Німецькі правоохоронці припинили діяльність найбільшого в даркнеті маркетплейсу "Гідра" (Hydra) з продажу наркотичних речовин, підроблених документів, а також відмивання грошей. Цю платформу пов’язують із російським сегментом даркнету, який є одним із найпотужніших і добре організованих.

Про це повідомило видання Forbes.

Свою діяльність злочинний майданчик розгорнув на території України, Російської Федерації, Білорусі та Казахстану. Цей маркетплейс був рекордсменом із виручки серед усіх відомих аналогів. Лише 2020 року виручка платформи склала приблизно 1,3 мільярда євро.

Завдяки "Гідрі" продаж наркотичних засобів на території багатьох країн набув нечуваних масштабів. Проте платформа не обмежувалася лише поширенням заборонених речовин.

Pixabay

Вона була заточена під кілька напрямів:

  • поширення наркотиків;
  • продаж підроблених документів;
  • продаж викрадених даних користувачів Інтернету;
  • відмивання злочинних грошей через криптовалюту.

Судячи з обсягів грошового обороту, у всіх цих напрямах "Гідра" більш ніж досягла успіху.

Поки заарештовано лише "залізо", а організатори все ще на волі

Німецькі правоохоронці закрили "Гідру" шляхом видалення її фізичних серверів, що знаходилися на території Німеччини. Ці сервери обслуговувала якась хостингова компанія, яка не проводить аудит своїх клієнтів. Ще у 2021 році правоохоронці дізналися про зв’язок цієї компанії з "Гідрою" і практично одразу ж вони розпочали розслідування разом із колегами з Естонії та США.

Щойно правоохоронці отримали доступ до серверів даркнет-платформи, вони конфіскували у неї приблизно 25 мільйонів доларів у біткоїнах, а також розмістили на російськомовному сайті попередження про арешт.

Pixabay

Також 5 квітня США запровадили санкції проти всіх фізичних та юридичних осіб, які пов’язані з діяльністю "Гідри". "Росія — рай для кіберзлочинців, але вони не зможуть ховатися ні там, ні в даркнеті", — підкреслив Мінфін США.

Закриття "Гідри" — предмет особливої гордості кіберполіції, бо на сьогодні це була найпотужніша у світі платформа з продажу наркотиків та інших злочинних діянь.

Досить сказати, що вона мала близько 17 мільйонів зареєстрованих користувачів по всій земній кулі, а чисельність нелегальних продавців, котрі співпрацювали з цією платформою, дорівнює 19 тисяч.

Втім, незважаючи на арешт серверів "Гідри" та ліквідацію злочинної платформи, правоохоронці розуміють, що проблему в цілому поки що не вирішено. Адже дістатися організаторів і розпорядників платформи їм поки що не вдалося.

В Україні "Гідрі", зважаючи на все, вже не вдасться регенерувати

Історія несподівано здобула продовження в Україні. Оскільки сайт "Гідра" вважається дітищем Москви, Німеччина надала українським правоохоронцям повний доступ до всіх матеріалів слідства, які вдалося отримати завдяки арешту маркетплейса.

Практично одразу ж у кількох містах України відбулися групові та вельми жорсткі затримання громадян, які причетні до діяльності "Гідри" на території нашої країни. Пізніше слідство з’ясувало, що український осередок "Гідри" був дуже солідний і добре організований.

Стало відомо, що перші затримані погодилися співпрацювати зі слідством. Очевидно, правоохоронці знайшли для них переконливі аргументи. Втім, в умовах воєнного стану це й не дивно. Адже відповідальність та ступінь покарання за подібні діяння в умовах миру та в умовах війни, як кажуть в Одесі, — дві великі різниці.

Головне сьогодні