У Південній Кореї вчені винайшли мікроскоп, який "бачить" крізь череп миші

Вікторія Андрєєва — 20 вересня 2022, 13:39

Науковці у Південній Кореї створили новий голографічний мікроскоп, який дозволяє бачити крізь череп мишей та робити 3D-зображення високої якості.

Про це повідомили в Institute for Basic Science.

Новий тип голографічного мікроскопа розробила група дослідників на чолі із Чхве Воншиком, заступником директора Центру молекулярної спектроскопії та динаміки Інституту фундаментальних наук, професором Кімом Мунсоком з Католицького університету Кореї та професором Чхве Менхваном із Сеульського національного університету.

Вони запевняють, що пристрій може "бачити наскрізь" непошкоджений череп і створювати об'ємні зображення нейронної мережі в мозку живої миші.

Фото: 18percentgrey / Depositphotos

Прототип мікроскопа створили у 2019 році. Він міг "бачити" крізь череп риби та нейронну мережу без хірургічного втручання. Але кістка у риб набагато тонша. Науковці проаналізували взаємодію між світлом і речовиною, а тоді вдосконалили свій попередній винахід.Череп миші, своєю чергою, має подібну товщину та непрозорість, як ніготь людини.

Крім того, у складних структурах (наприклад, у живій тканині), світло зазнає багаторазового розсіювання, тож значна частина інформації викривляється.

Вченим вдалось створити пристрій, який завдяки складному алгоритму "відфільтровує" багаторазово розсіяні хвилі та обирає одноразово розсіяні хвилі. Новий мікроскоп у 80 разів краще фокусує світлову енергію на нейронних волокнах, при цьому зменшує оптичну похибку зображення. Це дозволяє спостерігати за тканинами як на поверхні мозку, так і на достатньо великій глибині.

Нейронна мережа в мозку живої миші. Фото: Institute for Basic Science

Читайте також: Уламок пройшов крізь увесь мозок: як лікарі врятували життя 9-річній Софійці

Реклама:

Головне сьогодні