"Жінка, яка ніколи не спить": як посол України у США розповідає про війну
Washington Post присвятив статтю послу України у США Оксані Маркаровій. Дипломатку часто запрошують на світські раути з відомими та заможними людьми, де вона популяризує Україну та розповідає про війну з Росією.
У США українського посла називають "жінкою, яка ніколи не спить".
"Важливо, щоб вона була присутня на світських заходах, адже її присутність свідчить про стійкість країни", – каже Едрієнн Аршт, філантроп, на дні народженні якого була присутня Оксана Маркарова.
Перед вечірками Маркарова запитує у ведучих список гостей, а іноді й поради щодо важливих людей, з якими їй варто поговорити.
Оксана Маркарова з дипломатом Денисом Сеником з президентом Ради The World Affairs Councils of America Метью Хаджесом |
Утім, їй нечасто потрібно когось шукати. Навколо неї шикуються черги, люди запитують її, як вони можуть допомогти, цікавляться останніми новинами про війну.
Оксана Маркарова – колишня міністерка фінансів була призначена послом за кілька тижнів до початку повномасштабної війни.
Дипломатка спілкується з великою кількістю людей, іноді виступає з промовою.
"Усі підходять до неї й хочуть селфі, я це постійно бачу", – каже Стів Клемонс, головний редактор новинного сайту Semafor, який має кілька фото з українським послом.
"Якимось чином їй це вдається! Вона скрізь, скрізь, скрізь", – говорить Саллі Квінн, відома вашингтонська організаторка вечірок.
З державним секретарем Міністерства закордонних справ Естонської Республіки Йонатаном Всевіовим |
Відвідування таких вечірок У США дуже важливе, бо на них збирається велика кількість впливових американців. На своєму блакитному клубному піджаку Оксана носить шпильку-янголятка на честь українських дітей, яких викрала Росія.
Маркарова описує себе як сором'язливу. Вона каже, що іноді їй хочеться відхилити запрошення на деякі розкішні вечірки. Особливо у часи, коли українці переживали відключення світла та страждають від російських обстрілів.
"Зазвичай я не залишаюся на веселу частину. Тому що я не можу забути, що йде війна", – говорить Маркарова.
За словами людей, які розмовляли з The Washington Post, Маркарова спритна, чарівна, вміє слухати та розповідати історії.
З представниками Міноборони Румунії та Пентагону |
"Якщо ви хочете пояснити людям про війну, ви повинні зробити це так, щоб вони зрозуміли. Якби я всюди ходила у військовому камуфляжі і казала: "Це війна! Це війна! Прокинься!", мене б назвали божевільною. Також не можна плакати на вечірці. Людям може стати незручно і вони скажуть, що я слабка", – каже Оксана Маркарова.
У більшості міст США похід на вечірку вважається гарним проведенням часу. Утім, це не завжди так у Вашингтоні, де так само часто вечірки називають "робочим вечором".
"Зазвичай у цих зустрічей є певна мета, це не просто безглузде спілкування", – сказала Марі Йованович, колишній посол США в Україні.
Кожна сторона може мати мету: збір інформації, неформальні переговори, налагодження стосунків.
На відкриті Сезону Вищої бейсбольної ліги 2023 |
Вечірки у Вашингтоні часто проводяться під егідою допомоги з якоїсь гарячої справи – гуманітарної катастрофи чи хвороби. Наразі такої гарячою справою є війна в Україні.
Фото з особистої сторінки Оксани Маркарової.
Читайте також: Мода на українське: як поєднати традиції, соціальний вплив та культурну дипломатію