Науковці показали світлини Марса в ультрафіолетовому світлі. ФОТО

12801
25 червня 2023

Вчені з NASA опублікували світлини Марса в ультрафіолетовому світлі.

Вони показують зміни пір року на червоній планеті, повідомляє Space.com.

Перші світлини зробили в липні 2022 року, під час літнього сезону південної півкулі. УВ цей час планета розташована найближче до сонця. 

Реклама:

Повторні знімки зробили у січні 2023 року, коли планета опинилась у дальній точці своєї орбіти навколо Сонця.

 Фото: NASA

Світлини вдалось зробити за допомогою приладу MAVEN Imaging Ultraviolet Spectrograph. Він вимірює довжини хвиль від 110 до 340 нанометрів за межами видимого спектра. 

Фіолетові області на фотографіях представляють озон в атмосфері Марса, а білі та сині області – хмари або серпанок у небі планети. На нових зображеннях поверхня планети виглядає буро-коричневою або зеленою.

"Так вчені можуть отримати уявлення про атмосферу Марса та дивовижні особливості поверхні", – запевняють в NASA. 

Марс, як і Земля, має нахилену вісь, завдяки чому на планеті змінюються сезони. Однак рік на Червоній планеті триває вдвічі довше за земний.

У Червоної планети південна куля більше нахилена до Сонця. Через це температури влітку на ній значно вищі. Це спричиняє турбулентність, сильніші вітри та сильніші пилові бурі.

Реклама:

Влітку через високі температури також тануть льодові снігові шапки на південному полюсі. Це вивільняє вуглекислий газ і спричиняє загустіння атмосфери. 

Вивчення цих систем дозволить краще поглянути на те, як Червона планета еволюціонувала з часом. 

"Розуміння втрати атмосфери дає вченим уявлення про історію атмосфери та клімату Марса, рідку воду та придатність для життя планети", – йдеться в заяві представників NASA. 

Читайте також: На кометі між Юпітером і Марсом знайшли водуРеклама: