Знайомство з цуценям: як полегшити адаптацію в новому домі

Знайомство з цуценям: як полегшити адаптацію в новому домі

Знайомство з цуценям є особливим моментом в житті будь-якого власника. Цей період визначає майбутні взаємини, формує зв’язок та є вкрай важливим для встановлення правил поведінки для цуценяти в новому домі.

Хоча це захоплива та радісна подія, вона може стати викликом як для власника, так і для самого щеняти.

З огляду на зміну середовища, віддаленість від матері та нові правила, цей етап в житті цуценяти може бути дещо лячним та стресовим.

Однак не варто хвилюватись, адже існує декілька простих та дієвих порад та правил, які допоможуть вам полегшити адаптацію цуценяти в новому домі та зробити перше знайомство приємним для обох сторін.

Комфорт та безпека: необхідні речі для цуценяти

Успішна адаптація цуценяти у вашому домі залежить від багатьох факторів, базовим з яких є забезпечення усім необхідним. Перед тим, як привітати нового улюбленця у своєму житті, важливо придбати всі необхідні речі, які зроблять його прибуття комфортним та безпечним.

Дві миски: Важливо мати дві окремі миски — одну для води та другу для їжі. Рекомендується використовувати миски з іржостійкої сталі замість пластикових, адже цуценя здатне розгризти пластикову миску, часточки від якої можуть механічно травмувати тварину або ж викликати інші небажані реакції.

Пластик може завдати серйозної шкоди тваринам. Окрім механічного травмування, яке може виникнути при поїданні часточок пластику, тварини також піддаються алергічним реакціям на пластик (саме при потраплянні всередину, при зовнішньому контакті — це малоймовірно).

Крім того, споживання значної кількості пластику може призвести до розладів шлунково-кишкового тракту та непрохідності кишківника.

Миски зі сталі є міцними та легко миються. Вони не іржавіють, не ламаються та не щербляться.

Нашийник, шлейка та повідок: Почніть привчати цуценя до носіння нашийника або шлейки та ходіння на повідку, навіть якщо улюбленець поки що гуляє лише на закритому подвір'ї.

Важливо, аби нашийник був зручним, надійно тримався на шиї цуценяти та не зіскакував. В цілому, для більшості тварин, особливо в період росту, бажано використовувати шлейку. Важливо щоб вона була анатомічною та підібраною під розмір і будову тіла тварини.

Щітка для шерсті: Регулярне вичісування цуценяти має велике значення як для його виховання, так і для спільного проведення часу. Крім того, догляд за шерстю допомагає виявити рани або паразитів.

Таким чином, ви сформуєте довірливі зв'язки з вашим чотирилапим вихованцем і забезпечите йому належний догляд. Разом із тим, різні породи можуть мати певні особливості догляду за шерстю, тому попередньо варто уточнити це у грумера або ж отримати рекомендації від заводчика чи розплідника.

Іграшки: Іграшки є важливою складовою виховання цуценят. Надавайте перевагу довговічним гумовим іграшкам з якісних матеріалів, придбаним у спеціалізованих магазинах для тварин, щоб цуценя не могло розгризти іграшку.

При виборі іграшок для цуценят з молочними зубами важливо обирати невеликі іграшки, але водночас такі, які є вдвічі більшими, ніж щелепа цуценяти, для запобігання ризику задушення.

Лежак: Лежак для цуценяти є важливим елементом для його комфорту. Воно створює приватне просторове місце для відпочинку і сну вашого улюбленця. Підбираючи лежак для цуценяти, варто враховувати його розмір, матеріал, якість та зручність.

Забезпечення чистоти та сухості лежака є так само важливим, як і забезпечення комфорту.

3 основні правила:

1. Крім підготовки усього необхідного, для цуценят важливо встановити певні правила та обмеження, які допоможуть їм вирости в дисциплінованих та добре соціалізованих дорослих собак.

Цуценята мають вроджену цікавість до оточуючого світу та схильність досліджувати його. Однак, важливо розуміти, що дозвіл робити все, що завгодно, на підставі їхнього віку може мати негативні наслідки для їхнього майбутнього розвитку та поведінки.

Цуценята дуже швидко вчаться та адаптуються до довкілля, і якщо не навчити їх розрізняти дозволене і заборонене, вони можуть розвинути небажані звички, що призведе до поведінкових проблем.

Шлях до створення здорових поведінкових звичок полягає в установленні чітких меж і правил, які допоможуть цуценятам зрозуміти, що їм можна робити, а що ні.

Цуценята мають вроджений інстинкт чітко розрізняти різні сигнали, реакції та наслідки. Якщо дотримуватись послідовного підходу та надавати їм чіткі сигнали та встановити кордони дозволеного, вони дуже швидко навчаться.

Отже, не дозволяйте цуценятам робити все, що завгодно лише через їхній вік, а замість цього допоможіть їм швидко розрізнити правильну та неприпустиму поведінку.

2. Якщо в майбутньому ви не плануєте пускати тварину на ліжко або диван, необхідно забороняти улюбленцю залазити на них, щоб одразу встановити певні межі. Якщо з перших днів цуценя матиме доступ до меблів, воно може сформувати звичку сприймати їх як власну територію.

Це може стати проблемою у майбутньому. Щоб уникнути цього, важливо з самого початку встановити правило, що меблі призначені для вас, а цуценя повинно мати свої власні місця для відпочинку та ігор.

Крім того, забезпечте цуценяті достатню кількість власних іграшок. У разі їх відсутності, воно може шукати заміну серед ваших речей, що призведе до їх пошкодження.

Забезпечення цуценяти власними іграшками не лише заохочує здорову активність, але й допомагає встановити чіткі межі щодо того, що можна гризти, а що ні.

3. Важливо не годувати своє цуценя недоїдками або залишками зі столу. Хоча може здатися, що це нешкідливо або є проявом любові, така поведінка може мати негативні наслідки для здоров'я тварини.

Їжа з людського столу може бути неправильно збалансованою з точки зору годування тварини та містити інгредієнти, які не підходять для собак, що, своєю чергою, може спричинити проблеми з травленням та призвести до зайвої ваги.

Краще дотримуватися регулярного годування збалансованим собачим кормом, який відповідає харчовим потребам улюбленця. Крім того, їжа зі столу може стимулювати небажану поведінку випрошування їжі.

Цуценя може навчитися використовувати цей метод, щоб отримувати смаколики та увагу від вас або оточуючих.

Поєднання смаку та користі: правильний раціон для цуценят

В перші місяці життя цуценята проходять найінтенсивніший період росту та розвитку, і правильне харчування має вирішальне значення для їхнього майбутнього здоров'я.

Збалансований раціон є ключовим фактором у формуванні міцної основи для здорового дорослого собаки.

Важливо сформувати правильні звички, тож в цуценяти повинно бути своє місце для прийому їжі (відмінне від того, де ви їсте). Годувати цуценя варто у фіксований час, який не збігається із часом вашого прийому їжі. Також варто під час прийому їжі залишати цуценя на самоті.

Важливо годувати цуценят кормом, призначеним саме для цього віку, адже корм для дорослих тварин не матиме тієї кількості необхідних речовин, яка потрібна організму, що зростає.

До того ж кожна порода має свої унікальні потреби та особливості, що стосуються харчування. Це означає, що вибір корму для цуценят повинен враховувати також конкретні вимоги кожної породи – розмір, тип шерсті, активність та інші фактори можуть впливати на вибір раціону тварини.

Наприклад:

  • Собаки невеликих порід, мають значно швидший обмін речовин тому вони потребують більше калорій на кілограм ваги, ніж більші собаки.

Так, корм для цуценят мініатюрних та невеликих порід повинен містити оптимальну комбінацію поживних речовин, необхідну кількість білка для підтримки м'язової маси та комбінації пребіотиків (МОС) для підтримання здоров’я травної системи. Через невеликий розмір щелепи тварини, раціон повинен складатись з легких для жування крокетів.

  • Йоркширські тер'єри відомі своєю довгою, прямою шерстю, саме тому корм повинен містити інгредієнти, які підтримують здоров'я шкіри та шерсті, такі як Омега-3 та Омега-6 жирні кислоти.

Крім того, собаки цієї породи можуть бути схильні до проблем з зубами, такими як зубний наліт або зубний камінь, тому обирайте корм, що містить хелатори кальцію.

  • Собаки порід середніх розмірів також мають унікальні харчові потреби. Однією з ключових особливостей є забезпечення належного рівня енергетичної цінності, залежно від активності породи.

Вони часто потребують раціону з вищим вмістом білка, який допомагає підтримувати м'язову масу.

  • Своєю чергою, собаки великих порід потребують корму, що забезпечить належний розвиток кісток та суглобів, оскільки ці собаки мають швидкий темп зростання.

Корм для собак великого розміру зазвичай містить підвищений вміст кальцію та фосфору, які сприяють здоровому формуванню кісток. Також ці собаки можуть бути схильними до проблем зі шлунково-кишковим трактом, тому важливо обрати корм, що складається з легкозасвоюваних інгредієнтів.

  • Не варто забувати й про гігантів серед чотирилапих. Так, собаки гігантських порід, вага яких сягає понад 45 кг у дорослому віці, потребують оптимального балансу кальцію, фосфору та інших мінералів, що сприяють здоровому формуванню скелета.

Для таких собак вкрай важлива достатня фізична активність та здоровий раціон, адже надмірна вага особливо негативно впливає на їхні суглоби.

Найважливіше у забезпеченні комфортної адаптації цуценяти в новому домі — бути терплячими, люблячими та уважним до свого вихованця, що допоможе йому почуватися в безпеці, а дотримання зазначених 3-х базових правил допоможе побудувати підґрунтя ваших довготривалих відносин.

Головне сьогодні