Алкоголь не робить людей навколо привабливішими – дослідження

7917
31 серпня 2023

Американські дослідники встановили, що алкогольне сп’яніння не впливає на визначення рівня привабливості людей навколо. 

Про це повідомляє The Guardian з посиланням на дослідження, опубліковане у науковому журналі Journal of Studies on Alcohol and Drugs.

Професорка Стенфордського дослідницького центру профілактики Моллі Бодрінґ і професор Університету Піттсбурга Майкл Саєтт спростували існування ефекту "пивних окулярів" – посилення фізичного потягу під час алкогольного сп’яніння. 

Реклама:

Під час експерименту вони запрошували до своєї лабораторії 18 пар друзів-чоловіків та попросили їх визначити рівень привабливості жінок і чоловіків на фото й відео. 

Фото: anaumenko/Depositphotos

"Змушуючи учасників повірити, що на фотографіях, які вони переглядають, були люди, з котрими вони могли б поспілкуватися в майбутньому, дослідницька група додала хороший елемент реалізму, якого не було в попередніх дослідженнях у цій галузі", – оцінила дослідження Ребекка Монк, професорка психології Університету Едж Хілл.

Під час одних таких зустрічей чоловіки випивали безалкогольні напої, під час інших – певну кількість горілки з журавлинним соком. Концентрація алкоголю у крові становила 0,08% –  це дозволене обмеження для водіння в Англії, Уельсі та Північній Ірландії, а також у багатьох штатах США. 

Уявлення учасників експерименту про привабливість людей на фото від алкоголю не змінювалося. Проте вчені зафіксували у них підвищення сміливості.

Так, піддослідні у стані сп'яніння  в 1,71 раза частіше обирали найбільш привабливих людей для потенційної зустрічі. 

Моллі Бодрінґ вважає, що це дослідження може розкрити корисну, але потенційно небезпечну природу алкоголю.

Реклама:

"Люди можуть отримати вигоду від визнання того, що цінні соціальні мотиви та наміри змінюються під час вживання алкоголю, що може бути привабливим у короткостроковій перспективі, але, можливо, шкідливим у довгостроковій", – зазначила професорка.

Нагадаємо, раніше ми писали про шкоду вживання алкоголю під час стресу. 

Читайте також: Помірне вживання алкоголю шкодить здоров'ю людини - аналіз дослідженьРеклама: