Вчені знайшли спосіб, як нейтралізувати неприємний запах після вживання часнику

807
26 вересня 2023

Жири та білки, які містяться в складі йогурту, можуть нейтралізувати речовини в часнику, які провокують появу характерного запаху. 

Йогурт потрібно випити або з’їсти одразу після вживання часнику, свідчать результати дослідження, опубліковані в журналі Molecules, пише The Guardian. 

Вчені Манпріт Каур та Шеріл Баррінджер з університету американського штату Огайо в Колумбусі дослідили сполуки, з якого складається йогурт. 

Реклама:

Вони виявили, що вода, жири та білки здатні нейтралізувати сполуки сірки, які надають сирому та вареному часнику характерний запах.

Фото: studioM/Depositphotos

Якщо вжити йогурт одразу після часнику, він на 99% зменшить кількість летких речовин в овочі, які викликають запах, кажуть вчені. 

Вони додали, що найефективнішим був йогурт з більшим вмістом жиру. 

Професорка Шеріл Баррінджер також припустила, що грецький йогурт, який має більший рівень білка ніж йогурт, використаний в дослідженні,  може бути більш ефективним.

"Ймовірно, йогурти з фруктовим смаком також підійдуть, але незалежно від того, який йогурт вживає людина, це слід робити якомога швидше після часнику", – додали науковці. 

Раніше ми розповідали, чому виникає неприємний запах з рота та як його позбутися. 

Реклама:

Читайте також: Що відбувається з тілом під час спеки: як охолодитися, що їсти та як заснутиРеклама: