НУШ, укриття та вищі зарплати: як розподілять гроші на середню освіту у 2024 році

Олена Барсукова — 28 листопада 2023, 13:42

ДОПОВНЕНО о 22:30

З державного бюджету виділили 171,2 млрд грн для освіти й науки на 2024 рік. У Міністерстві освіти і науки розповіли, куди спрямують ці кошти.

Обсяг виділених коштів на середню освіту перевищує суми за 2023 та 2022 роки.

На головні напрями фінансування середньої освіти закладено 111,8 млрд грн – це на 21% більше, ніж у бюджеті на 2023 рік.

Зокрема, на середню освіту кошти розподілять таким чином:

РЕКЛАМА:
  • 103,1 млрд грн – освітня субвенція;
  • 2,5 млрд грн – облаштування укриттів у закладах загальної середньої освіти (більше, ніж торік);
  • 1,5 млрд грн – друк підручників;
  • 1,5 млрд грн – субвенція НУШ;
  • 1,5 млрд грн – субвенція на модернізацію харчоблоків у школах;
  • 1 млрд грн – субвенція на шкільні автобуси;
  • 434,5 млн грн – навчання дітей у державних ЗЗСО та "Школі супергероїв";
  • 304,5 млн грн – субвенція для підтримки дітей з особливими освітніми потребами.

Інфографіка: МОН

Також у МОН кажуть, що зарплати для вчителів зростуть.

Збільшення фінансування дозволить підвищити зарплати педпрацівникам на 10,4% з 1 січня і ще на 12,6% з 1 квітня (за тарифною сіткою).

"2022 року кошти на друк підручників були спрямовані на потреби армії. Цьогоріч у держбюджеті виділили 754,9 млн грн, яких не було достатньо для забезпечення всієї потреби в підручниках. У жовтні Верховна Рада України внесла зміни до бюджету, виділивши ще 552,8 млн грн на підручники",кажуть у МОН.

Також торік не було цільового фінансування реформи НУШ.

"Бюджет на середню освіту збільшився для багатьох важливих статей і це хороша новина. Якщо ми говоримо лише про цифри, то на наступний рік вони кращі, ніж на минулий і поточний рік. Але в МОН є ще одне важливе завдання - підготувати порядок використання субвенцій. Це такий бюрократичний документ, без затвердження якого гроші не можуть бути витрачені.

Та ж субвенція на укриття цього року великою мірою недовикористана через те, що порядок використання зʼявився досить пізно. Тому зараз мене цікавить, щоб МОН найпізніше до лютого подав пропозиції порядків використання цільових субвенцій на затвердження уряду. Якщо це буде зроблено пізніше – області не встигнуть до наступного першого вересня ефективно використати гроші", – коментує співзасновниця ГО Смарт Освіта Іванна Коберник.

Нагадаємо, минулого року бюджет на освіту за 2023 рік суттєво скоротили. Тоді на середню освіту було передбачено 92,3 млрд грн, зокрема 87,5 млрд грн освітньої субвенції.

Читайте також: І що, можна буде навіть бігати в коридорах? В Україні з'являться школи нового формату

Реклама:

Головне сьогодні