Ранні люди полювали на бобрів ще 400 тисяч років тому – вчені
Близько 400 тисяч років тому ранні люди полювали на бобрів як на харчовий ресурс, і, можливо, також заради їхніх шкур.
Такого висновку дійшла команда вчених з Майнцського університету та Лейбніцького центру археології в Німеччині, а також Лейденського університету в Нідерландах.
Відповідне дослідження було опубліковане в журналі Scientific Reports, пише Science Daily.
Як зазначають автори дослідження, люди середнього плейстоцену (наші далекі предки, які жили близько 780 тисяч років тому) систематично споживали бобрів, а, отже, мали більш різноманітне харчування, ніж було відомо досі.
Фото: halouskam/Depositphotos |
Раніше вважалося, що люди цього періоду в основному харчувалися великими ссавцями, такими як бики і носороги.
Як зауважує професорка кафедри стародавніх досліджень секції до- та протоісторичної археології Майнцського університету Сабіна Гаудзінскі-Віндхойзер, до цього часу сліди порізів на палеолітичних кістках бобрів виявляли дуже рідко.
Під час тривалих розкопок німецького археолога Дітріха Манії в Більцингслебені виявили велику кількість останків бобрів.
Дослідники використовували збільшувальне скло та цифрові мікроскопи, щоб вивчити кістки щонайменше 400 бобрів, розкопаних кілька десятиліть тому. Це дозволило їм ідентифікувати сліди порізів від кам'яних знарядь, які свідчать, що тварин споживали.
"Цікаво, що останки в Більцингслебен в основному представляють молодих дорослих бобрів", – каже Гаудзінскі-Віндхойзер.
Це вказує, що люди в ті часи навмисно полювали на дорослих і багатих жиром тварин, адже тоді жир був дуже важливим харчовим ресурсом.
"Дотепер вважалося, що приблизно 50 тисяч років тому люди в Європі харчувалися в основному великою дичиною, і що це була важлива відмінність від харчових вподобань сучасних людей. Тепер ми дослідили, що харчовий спектр ранніх людей був набагато ширшим", – підсумовує Гаудзінскі-Віндхойзер.
Читайте також: Як динозаври могли вплинути на тривалість життя людей – дослідження