У Києві двох дітей не пустили до шкільного укриття під час тривоги через собаку

Альона Павлюк — 15 грудня 2023, 12:28

ОНОВЛЕНО 15.12.2023 о 16:30

У Києві охоронець школи не пустив до укриття під час тривоги двох дітей через те, що вони були із собакою.

Це сталося 14 грудня у Святошинському районі міста, повідомила журналістка Тетяна Даниленко.

11-річна Саша та 12-річний Богдан разом зі своєю собакою породи мальтіпу під час повітряної тривоги попрямували до укриття школи №40. Охоронець відмовився пускати їх разом із твариною, однак діти не хотіли залишати улюбленця на вулиці.

Коли Саша та Богдан побігли шукати інше сховище, над ними ППО збила ракету. Перебуваючи біля укриття, вони зателефонували мамі.

Фото: Global Images Ukraine/Getty Images

"Коли дівчинка подзвонила вже в істериці, бо страшно злякалася, мама Любов змушена була раніше йти з роботи, щоб заспокоїти Сашу та Богдана і розібратися в ситуації", – розповіла Тетяна Даниленко.

За її словами, директор школи запевнив, що охоронець не міг діяти інакше, адже в інших школярів могла бути алергія на собак.

"УП. Життя" намагалася зв’язатися з керівником закладу, однак відповіді не отримала.

Як зазначає Тетяна Даниленко, минулого року батько Саші та Богдана Юрій Овчинніков загинув у Запорізькій області у складі ССО "Азов".

"Страшний символізм для вдови загиблого героя – сьогоднішня ситуація з дітьми трапилася рівно в тому місці, куди її коханий Юра 24-го лютого 2022-го прийшов, щоб стати добровольцем і вже ніколи не повернувся додому", – наголосила вона.

Богдан та Саша разом зі своєю собакою. Фото: Тетяна Даниленко/Facebook

На місце події приїхала поліція. Як розповів речник поліції Києва Дмитро Грищенко у коментарі "УП. Життя", для відкриття кримінального провадження правоохоронцям був потрібний деякий час.

"Кримінальне провадження не розпочинається прямо на місці події. Спочатку зібрали доказову базу, опитали свідків. Тільки тоді слідчий вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань", – пояснив він.

Наразі йдеться про частину 1 статті 135 Кримінального кодексу України – залишення в небезпеці. Вона передбачає обмеження волі строком до двох років або позбавлення волі на той самий термін.

Очільник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко підтвердив, що Святошинська окружна прокуратура розпочала досудове розслідування за фактом "завідомого залишення без допомоги дітей, які перебували в небезпечному для життя стані й були позбавлені можливості вжити заходів до самозбереження".

Він зазначив, що бере справу на особистий контроль.

"Зараз звертаюсь до кожного керівника, хто відповідальний комплекс укриттів чи за одне, конкретне укриття в місті – проведіть внутрішню перевірку і роз’яснювальну роботу з персоналом, відповідальним за допуск людей!

Всі мають розуміти і виконувати безапеляційне правило – всі укриття мають бути відчиненні під час тривоги і доступні для всіх мешканців Києва без винятку! Це питання життя! Помилок вам ніхто не пробачить! Та й ви собі не пробачите", – наголосив Попко.

Нагадаємо, 1 червня у Києві загинули троє людей, серед яких була 9-річна дитина. Їх не пустили до укриття поліклініки у Деснянському районі.

Читайте також: Підвали "для своїх" та закриті бомбосховища. Кияни масово скаржаться на якість укриттів

Реклама:

Головне сьогодні