Коти люблять приносити людям речі, але на власних умовах – дослідження

Ірина Батюк — 15 грудня 2023, 14:31

Дослідники виявили, що домашні коти люблять приносити людям речі, але для такої гри встановлюють власні правила.

Як повідомляє The Guardian, в ході дослідження, опублікованого в Scientific Reports, вчені намагалися краще зрозуміти поведінку тварин. Для цього вони опитали 924 людей, вдома в яких загалом живе 1154 коти.

Результати засвідчили, що для більшості тварин (94%) апортування було інстинктивною поведінкою – вони приносять предмети, як правило, без навчання. Більшість з них почали так гратися, коли ще були кошенятами або підлітками.

Опитування також показало, що переважна більшість котів встановлюють правила спілкування, часто приносячи лише певні предмети для конкретних людей.

Фото: AllaSerebrina/Depositphotos

"Загалом котів, як відомо, важко дресувати. Вони самі диктують свої правила апортування, але при цьому не варто думати, що коти не дуже товариські до своїх господарів", – каже Джемма Форман, авторка дослідження, докторантка психологічної школи Університету Сассекса.

Найпопулярнішими предметами, які люблять приносити коти, власники назвали іграшки, зім’яті шматочки паперу та косметику.

Декотрі приносили лише один конкретний тип предметів для конкретної людини або були готові гратися лише в певний час доби.

Ігри з принесенням частіше закінчувалися з ініціативи кота, ніж з ініціативи господаря. Коти також частіше приносили предмети, коли самі починали гру.

"Результати дослідження підтвердили: стереотип про те, що коти насправді не хочуть робити того, що хочуть люди, і завжди роблять те, чого хочуть самі, є не безпідставним", – резюмує Джемма Форман.

Нагадаємо, науковці припускають, що у власників котів може бути вищий ризик розвитку шизофренії.

Читайте також: Після десятиліть схрещувань: як генетики рятують шотландських диких котів від вимирання

Реклама:

Головне сьогодні