Тест
Як добре ви знаєте стародавні українські колядки? ТЕСТ

Цьогоріч українці, що святкують Різдво за новоюліанським та григоріанським календарями, почнуть колядувати 24 грудня. Колядування напередодні свята є давнім звичаєм, який передався нам від наших предків.
У колядках часто оспівують народження Ісуса Христа, віншують щастям-здоров’ям господарів та бажають добра на прийдешній рік.
Та чи знаєте ви, про що співається в українських різдвяних пісняхі як вони виникли?
"УП.Життя" разом з етнологинею, науковою співробітницею музею Івана Гончара Ярославою Музиченко підготували кілька запитань про стародавні колядки. Пройдіть ТЕСТ та дізнайтеся більше!
У дохристиянські часи 25 грудня відзначали свято зимового Сонцестояння. Тоді також була традиція колядування. Які основні мотиви оспівували?
РЕКЛАМА:
Колядки про народження Христа почали поширюватися у XVIIІ столітті. Як їх тоді називали?
Який основний мотив українських християнських колядок?
В якій колядці описується цикл зимових свят?
За часів СРСР колядки, як і релігійні свята, були заборонені, проте їх все ж створювали. Як називається колядка, в якій оспівується складне життя українців після Другої світової війни?
Яке місто згадується у колядці “Бог предвічний”?
З якої української колядки ці рядки? При виконанні вони часто повторюються, щоразу швидше і швидше: Ангели співають, царіє вітають, Поклін віддають, пастиріє грають, "Чудо, чудо!" – повідають.
