В Ірані знайшли, ймовірно, найдавнішу червону помаду: їй близько 3600 років
Під час розкопок у провінції Керман на південному сході Ірану археологи виявили футляр із-під темно-червоної губної помади бронзового віку.
У дослідженні, опублікованому в журналі Nature, зазначено, що знайдена річ датується періодом між 2000 і 1600 роками до нашої ери, пише Аrkeonews.
Як зазначають археологи, витончена форма флакона нагадує сучасні тюбики губної помади.
Помада бронзової доби містила мінеральні компоненти червоної речовини, як-от гематиту, оксиду марганцю, брауніту. Вони були змішані з галенітом, рослинними восками та іншими органічними речовинами. Ці поєднання нагадують складники сучасних губних помад.
Фото: IRNA |
Відкриття, датоване початком II тисячоліття до нашої ери, дає цінну інформацію про стародавню цивілізацію Мархаші, згадувану в клинописних текстах Месопотамії того часу.
Як зазначають вчені, досі було відомо про засоби для макіяжу, створені ще 4-5 тисяч років тому. Однак зазвичай йшлося лише про тіні та підводки для очей, але не про помади для губ.
Науковці зазначають: відкриття темно-червоних пігментів для губ покращує розуміння стародавньої косметики, адже попередні археологічні знахідки розповідали про використання лише білих або світлих сполук.
За словами доктора Насіра Ескандарі, професора Тегеранського університету, іранці могли першими винайти губну помаду. Однак поки що доказів цього немає.
Читайте також: У Болгарії археологи знайшли медальйон римського імператора Каракали