Українська правда

Місяць фіолетового нігтя. У соцмережах дітей закликають не мовчати про насилля в сім`ї

22 жовтня 2016, 10:30

"Одна з чотирьох жінок у США зазнає серйозного фізичного насильства з боку інтимного партнера", – розповідає Ліз Робертс, заступник генерального директора Safe Horizon, провідної організації з допомоги жертвам.

Сумна реальність така, що більше 3 мільйонів дітей в США щороку стають свідками побутового насильства в сім'ї, пише The Huffington Post.

Більшість з них не в силах що-небудь з цим зробити.

Safe Horizon, спільно зі знаменитостями, у жовтні запустили акцію "Місяць розуміння" проти приховування інцидентів домашнього насильства.

Щоб підтримати акцію людей закликають нафарбувати фіолетовим лаком ніготь безіменного пальця лівої руки, на якому зазвичай носять обручку на заході.

Колір обрали не випадково, його вже давно застосовують у кампаніях проти насилля та називають "колір внутрішнього усвідомлення".

У соцмережах акцію підтримують хештегом #PutTheNailinIt.

Одним із активістів кампанії став музикант, режисер та телеведучий Дейв Наварро, який був жертвою такого опосередкованого насилля: його мати була вбита співмешканцем, коли хлопцеві було всього 15 років.

"Такого роду травми ніколи не повинна зазнавати жодна дитина… Якщо ми мовчимо, підступна і люта хвороба домашнього насильства процвітає. Як дорослі, ми повинні створити безпечний простір для дітей і підлітків, щоб вони могли відкрито говорити про насильство в сім'ї та отримати допомогу, якої вони відчайдушно потребують", – зазначає він.

Це вже не перша кампанія протидії насильству, яка останнім часом набула активної підтримки у Америці.

Після розповіді кандидата в президенти США Дональда Трампа про домагання до заміжньої жінки канадська журналістка Келлі Оксфорд започаткувала у Twitter флешмоб проти насильства.

[L]Вона закликала жінок ділитися історіями про домагання та акти насильства.

В Україні схожа кампанія відбулася ще раніше – на початку липня 2016 року – мережевий флешмоб проти замовчування насильства під хештегом #яНеБоюсьСказати запустила українська журналістка Анастасія Мельниченко.

Тоді сотні жінок, до яких долучилися і чоловіки, описали свої історії сімейного та сексуального насилля.