Кабмін дозволив іноземним університетам відкрити філії в Україні
Кабінет міністрів дозволив іноземним закладам вищої освіти відкривати філії в Україні, повідомляє Міністерство освіти і науки.
Структурні підрозділи закордонних вишів зможуть працювати на підставі дозволу, виданого міністерством.
"Заклади вищої освіти України активно продовжують інтегруватися до Європейського освітнього простору.
Щоб стати на крок ближче до Європейського союзу, ми відкриваємо нові кордони. Тож відтепер на території Україні передбачено можливість утворення територіальних відокремлених структурних підрозділів іноземних закладів вищої освіти", – розповів заступник МОН Андрій Вітренко.
Фото: ArturVerkhovetskiy/Depositphotos |
На думку МОН, потрапити в Україну мають найкращі закордонні університети.
Для того, щоб відкрити філіал в Україні, іноземний виш має входити до одного з міжнародних рейтингів, а саме до QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings чи Academic Ranking of World Universities – World Top 500 Universities і займати позицію не нижче 3000 місця.
Водночас народна депутатка від фракції "Голос" Інна Совсун зауважила, що в жодному із вказаних рейтингів в принципі немає 3000 (трьохтисячного) місця: Шанхайський – 500 місць; QS – 1000; Times – 1000 місць (але 1500 університетів).
Дозвіл на створення філії не надаватимуть тим закладам, які є:
- юридичною особою з іноземними інвестиціями держави-агресора або держави-окупанта,
- юридичною особою, зареєстрованою на території держави-агресора або держави-окупанта,
- юридичною особою, кінцевий бенефіціарний власник (контролер) якої є резидентом держави-агресора або держави-окупанта.
Також, відповідно до частини 9 статті 33 закону "Про вищу освіту", в Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі філії університетів створювати не можна.
Проте Совсун зазначає, що на практиці філії іноземних університетів діятимуть як приватні заклади, в яких засновником є іноземний виш, тому вони так само будуть зобов'язані набирати студентів за результатами ЗНО.
"Також це означатиме, що філії іноземних вишів зможуть відкриватись в Києві та інших університетських центрах, де не можуть відкриватись філії українських", – пояснює народна депутка.
Вас також може зацікавити:
4 українські виші увійшли до рейтингів найкращих університетів світу
Коронавірус і освіта: як українці вступають в закордонні університети під час кризи
Як змінити якість вищої освіти в Україні? Допоможе британський досвід
Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.
А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.
Також ми ведемо корисний Telegram-канал "Мамо, я у шапці!".