У Німеччині знайшли 500-річну "табличку з прокляттям". ФОТО

Ірина Бура — 16 грудня 2023, 10:57

У місті Росток, що на північному узбережжі Німеччини, археологи знайшли у вбиральні XV століття свинцеву "табличку з прокляттям" і закликами до сатани та двох інших дияволів.

Ще в давнину так звані таблички з прокляттями ховали там, де їх було важко або неможливо знайти.

Табличку виявили під час будівельних робіт із розширення ратуші Ростока, пише Аrkeonews.

Текст на ній написаний готичним шрифтом. Вченим вдалося його прочитати: "sathanas taleke belzebuk hinrik berith". З написаного вчені дійшли висновку, що прокляття спрямували на жінку на ім’я Талеке та чоловіка на ім’я Хінрік (Генріх). Дияволи, до яких зверталися у проклятті – Вельзевул і Берит.

Археологи знайшли у вбиральні XV століття свинцеву "табличку з прокляттям"

Вельзевул у ранньохристиянській релігії – володар демонів, друга фігура в пеклі, найближчий соратник і співправитель сатани-Люцифера, Берит – демон, що управляє 26 легіонами духів.

Знахідка є особливо унікальною, оскільки таблички з прокляттями були поширеними у античні часи, приблизно з 800 року до н.е. до 600 року н.е., в грецьких і римських регіонах, зазначив керівник розкопок Йорг Ансорге.

"Нашу ж знахідку можна датувати XV століттям. Вона дійсно дуже особлива", – додав Ансорге.

Початок VII-го століття став кінцем ери свинцевих табличок з прокляттями. Були виявлені прокляття з більш пізніх періодів, але вони поставали в інших формах. Ймовірно, давня традиція все ще практикувалася в середньовічному Ростоку принаймні один раз, кажуть вчені.

Також на місці будівництва ратуші команда археологів виявила шість середньовічних будинків і кілька підвалів. Експерти знайшли у підвалах і будинках сліди ремесел і побуту мешканців, кам'яні сходи та різні бронзові краниVI-VII століть.

ФОТО: офіс преси та інформації міста Росток

Читайте також: Втрачена цінність: у Римі після 50 років занепаду відкрили палац Тиберія

Реклама:

Головне сьогодні