У меню – "Мрія педофіла" і "Повія": що відомо про скандал з харківським баром

Віра Шурмакевич — 22 березня, 16:51
У меню – Мрія педофіла і Повія: що відомо про скандал з харківським баром
Getty Images

Коктейль-бар "Поза зоною", який відкрили кілька місяців тому на території Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка, обурив користувачів соцмереж своїми провокаційними назвами напоїв.

У закладі подають коктейлі з такими назвами: "Лесбійка", "Вібратор", "Мрія педофіла", "Глибока глотка", "Повія", "Перший секс" та інші.

Крім того, вони мають "оригінальний" опис. Наприклад, "терпкий, як ваші стосунки, гранат", "солодка, як піхва малої, смородина", "ароматний, наче ліжко після сексу", "апельсин, як цицьки твоєї улюбленої моделі" тощо.

Такі назви є дискримінаційними, сексистськими, принижують честь і гідність жінок, а також порушують Закон України "Про рекламу".

Натомість керівники пабу "Поза зоною" в таких назвах коктейлів проблеми не бачать і вважають їх "гумором". У коментарях під дописами бару вони відповідають зухвало та агресивно, а обурених людей називають "купкою дітей, які намагаються щось довести".

Коктейльна карта бару Поза зоною
Коктейльна карта бару "Поза зоною"
Бар "Поза зоною"

Журналісти медіагрупи "Накипіло" та "Люк" вже написали заяву до поліції Харкова та подали скаргу до Держпродспоживслужби з проханням перевірити роботу закладу.

Також на ситуацію відреагувала тьюторка громадської організації "Дівчата" Ольга Новак. У коментарі для "УП. Життя" вона розповіла, що подала скаргу в Держпродспоживслужбу та Омбудсмену з прав людини.

"Цей бар у коментарях реагував дуже агресивно і я зрозуміла, що по-іншому ми не зможемо на них повпливати – тільки скаргами та суспільним розголосом", – сказала Ольга.

Жінка переконана: такі назви напоїв толерують насильство.

"Якщо ми, як суспільство, хочемо жити в безпеці, то повинні реагувати на такі випадки. Я переконана: якщо бізнеси чи окремі люди не бачать проблеми у висловлюваннях, які підтримують культуру зґвалтування, ми маємо робити все, щоб вони переставали існувати. Бо люди, які не розуміють базових цінностей, розуміють мову грошей і суспільного осуду", – зазначила Ольга Новак.

Коктейльна карта бару Поза зоною
Коктейльна карта бару "Поза зоною"
Бар "Поза зоною"

У коментарі для "УП. Життя" фемактивістка Вікторія Дубінець пояснила, чому такі назви є небезпечними для соціуму.

"У назвах, зокрема напоїв, не має бути виразів, які б порушували честь і гідність людей. Однак в меню ми бачимо "Хвойду" чи "Дешеву повію" і "Насмоктала", які поширюють стереотипи та упереджене ставлення до жінок", – сказала Вікторія.

На її думку, назви "Мрія педофіла", "Згвалтований" та "Інцест" можуть нормалізувати педофілію і потенційно наражати дітей на небезпеку.

"Варто розуміти різницю між заграванням з темою сексу, здорового сексуального потягу і нормалізацією насильства. Коктейль "Секс на пляжі" мене не турбує, бо це про задоволення за взаємною згодою сторін. А коли мова йде про насильство – це може бути небезпечним. Не треба казати суспільству, що це нормально", – наголосила Вікторія Дубінець.

Активістка зазначила, що такі назви викликають обурення, оскільки проблема домашнього та гендерно зумовленого насильства є актуальною в українському суспільстві і передбачувано зачіпає постраждалих від цього.

Вікторія стверджує, ця тема постала ще більш гостро під час повномасштабного вторгнення, адже російські військові ґвалтують жінок, чоловіків і дітей.

"Жарти про зґвалтування – це не ок. Гумор – це коли смішно. Якщо стільки людей висловили свої обурення в коментарях, то, мабуть, треба переглянути свої погляди.

До того ж, йдеться про бізнес, який має дотримуватись законодавства і звертати увагу на скарги та зауваження споживачів", – зауважила Вікторія Дубінець.

Керівництво бару "Поза зоною" відреагувало на обурення. Там кажуть, що погоджуються з необхідністю переглянути деякі назви коктейлів, однак повністю змінювати меню не планують.

Вони також заявили, що не мають наміру вибачатися перед "мохнатими королевами" ("псевдофеміністками") і закривати заклад. А хвилю "хейту" у свій бік називають "проплаченою".

Завтра, 23 березня, у Харкові о 12-тій годині біля ХНАТОБу відбудеться мітинг проти діяльності бару, а також сексуалізації та насильства жінок.

Раніше ми розповідали про історії жінок, які пережили насильство під час війни.

Реклама:

Головне сьогодні