Українська правда

Вчені кажуть, що бегемоти можуть "злітати" у повітря. Ні, велика вага їм не заважає

4 липня, 09:00

Вчені з Королівського ветеринарного коледжу в Норт-Мімсі, Хартфордшир (Англія) вивчали відеозаписи з бегемотами і дійшли висновку, що вони, коли досягають максимальної швидкості, можуть піднятися у повітря.

У відеозаписах, які аналізували науковці, видно, що ці величезні ссавці відривають усі чотири лапи від землі. Вони перебувають у повітрі 15% часу, коли мчать на повну, щоб відігнати суперника, пише The Guardian.

"Раніше мені було важко працювати з бегемотами, тому що вони небезпечні, неймовірно активні вночі і проводять багато часу у воді", – зазначив Джон Хатчінсон, професор еволюційної біомеханіки, який очолював дослідження.

Дослідників давно турбувало питання, чи можуть бегемоти піднятися у повітря. Аби дати на нього відповідь, Хатчінсон відправив студентку на курорт Flamingo Land у Північному Йоркширі (Англія). Бегемоти, які там живуть, мають достатньо простору для бігу. Дівчина зняла на відео, як тварини пересуваються, і привезла відзнятий матеріал для аналізу.

Команда дослідила ці відео, а також інші, які раніше завантажили на YouTube, і виявила, що бегемоти зазвичай пересуваються риссю (синхронний рух діагонально протилежних ніг – ред.). Це означає, що принаймні одна нога завжди торкається землі.

Але коли їм загрожує небезпека, вони можуть на короткий проміжок часу відірвати всі чотири ноги, роблячи стрибок.

Натомість інші наземні великі тварини пересуваються по-іншому. До прикладу, слони завжди зберігають стандартну ходу навіть на великій швидкості і не можуть повністю відірватись від землі. А носороги пересуваються риссю і навіть галопом.

Джон Хатчінсон зазначив, що проведена робота науковців важлива для вивчення еволюції переміщення у просторі великих наземних тварин, починаючи з динозаврів-гігантів.

Також необхідно провести й інші дослідження, зокрема карликових бегемотів. Дослідники прагнуть з’ясувати, чи можуть вони робити те саме, що й дорослі.

Раніше ми розповідали, що слони голосно оплакують і ховають померлих дитинчат. Така поведінка нагадує людські поховальні обряди.