"Осуд і неприйняття": директор Інституту журналістики КНУ відреагував на скандал із Василенком
Директор Навчально-наукового Інституту журналістики КНУ ім. Шевченка Юрій Бондар засудив скандальні висловлювання професора Микити Василенка, які той озвучив на пропагандистському каналі.
У коментарі "Українській правді. Життя" Юрій Бондар заявив, що спілкувався з Василенком особисто і висловив йому свою "позицію осуду і неприйняття, як директор і громадянин".
"Ситуація неприйнятна. Висловлювання Василенка неправильні по суті, і я їх не можу поділяти ні як громадянин, ні як журналіст. Це позиція, діаметрально протилежна до моєї. Такої ж позиції осуду і неприйняття висловлювань Василенка дотримуються усі колеги в Інституті журналістики, з якими я спілкувався.
Окрім того, вся ця історія шкодить репутації Інституту журналістики, який завжди відстоював інформаційний суверенітет, захист українського національного простору, дотримання журналістських стандартів. Подібні висловлювання не повинні толеруватися", – додав директор.
Директор також згадав попередній інцидент із Василенком і зауважив, що тоді адміністрація вишу відреагувала на звернення студентів та адміністративно покарала Василенка (йому оголосили догану).
Після того, за словами Бондаря, подібних випадків не було, або принаймні студенти не повідомляли про них адміністрацію.
"Ми, звісно, будемо реагувати. Коли я прийшов на посаду директора менше року тому, я мав зустріч зі Студентським парламентом, і одне з питань стосувалося Василенка. Я сказав, що якщо у них будуть нові задокументовані факти подібних проявів, то ми будемо вживати заходів щодо покарання викладача. Зараз ці речі сталися.
Але тут потрібно розуміти, що Інститут журналістики є структурним підрозділом університету Шевченка і не може самостійно звільняти людину", – каже Бондар.
За словами директора, контракт із викладачами укладає Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Відповідно, звільнити працівника може керівництво університету.
"Ми можемо клопотати, ми можемо звернутися до університету і вимагати накласти адміністративне стягнення тощо. Зараз відбувається обговорення цієї ситуації.
У короткому часі ми сформулюємо своє бачення і пропозицію до керівництва, та опублікуємо її. Сподіваюся, якщо вона буде аргументованою, нас почують", – сказав Бондар.
Зрештою, директор ННІЖ прокоментував бойкот, який Студпарламент оголосив адміністрації. Бондар стверджує, що Студпарламент не звертався до адміністрації інституту "за жодним роз’ясненням чи з’ясуванням позиції керівництва інституту".
"Ніхто не зайшов і не поцікавився "як ви ставитеся до цієї історії?", хоча двері у нас відчинені, ми постійно запрошуємо до діалогу. Тому нас дещо подивувало, що не знаючи позиції адміністрації, не знаючи позиції директора, вони оголосили про те, що не будуть спілкуватися з адміністрацією (...)
Я думаю, що наша позиція дуже мало відрізняється від позиції Студпарламенту. Але має відбутися "офіційна процедура" в юридичному полі", – додав очільник закладу.
Нагадаємо, студенти Навчально-наукового Інституту журналістики КНУ вже неодноразово вимагали звільнити Микиту Василенка і через сексистські висловлювання, і через "проросійські наративи".
Цього разу він втрапив у скандал через висловлювання про "іноземних миротворців", які нібито допоможуть покращити демографічну ситуацію в Україні через "голодних українок", коли виступив в етері YouTube-каналу Олександра Шелеста, ексведучого забороненого проросійського каналу Newsone.
Одіозні заяви професора обурили медійників та студентів. Студпарламент опублікував заяву, у якій висловив бойкот адміністрації інституту.
А Уповноважений із захисту прав людини Дмитро Лубінець написав листи до Міністерства освіти і науки з вимогою провести службове розслідування та заявив, що вважає за потрібне звернутися до Служби безпеки України.
Після розголосу у КНУ Шевченка пообіцяли "надати оцінку" висловлюванням професора.