Українська правда

Лісовий: Найближчими тижнями вчителі почнуть отримувати підвищену зарплату

- 26 січня, 19:48

Педагоги по всій країні почнуть отримувати вищу на 30% зарплату найближчими тижнями. На початку січня необхідні кошти у складі освітньої субвенції отримали у громадах.

Про це заявив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Він пояснив, що зарплата вчителів, як і раніше, формується завдяки державній освітній субвенції та доплат органів місцевого самоврядування.

"Це важливий момент, бо саме зараз державне рішення про підвищення оплати праці переходить із цифр бюджету в реальні кошти для людей [...]

Тому зараз важливо, щоб у процесі січневих нарахувань усі ці елементи склалися разом так, як було закладено в державному рішенні, – щоб кожен учитель відчув реальне підвищення своєї оплати праці", – написав Лісовий.

Очільник МОН закликав педагогів звертатися за консультаціями щодо оплати праці за номером 044 481 47 85.

"Гідна оплата праці педагога – це спільна справа держави й місцевого самоврядування. Міністерство освіти і науки України буде уважно супроводжувати цей процес, працюючи з громадами, щоб державне рішення про підвищення було коректно реалізовано для вчителів", – запевнив посадовець.

Нагадаємо, уряд анонсував поетапне підвищення заробітних плат для педагогів закладів позашкільної, початкової, середньої, професійної та фахової передвищої освіти.

Зміна розміру платні за роботу не скасовує доплати за роботи в несприятливих умовах праці, а також пропорційно буде вищим для педагогів, які мають навантаження понад одну ставку.