В Україні створили "Московські конвенції". Вони – альтернатива Женевським
В Україні презентували "Московські конвенції" – збірник із 137 статей, написаних на основі реальних свідчень колишніх військовополонених, їхніх близьких та товаришів по службі.
Документ є альтернативою Женевським конвенціям, повідомили в Асоціації родин захисників "Азовсталі".
Його статті описують "норми" РФ, які стосуються поводження з військовополоненими: знущання, удари, голод, сексуальне насилля, катування тощо.
"Це ще одна спроба показати світу наслідки "нейтрального" ставлення до злочинів проти людяності. Якщо й надалі ігнорувати порушення Женевських конвенцій Росією, це означатиме, що ми живемо у нових реаліях, де дозволені тортури та вбивства.
Кожен замовчаний злочин – нова сторінка Московських конвенцій", – наголосили в Асоціації.
У коментарі для "УП.Життя" в Асоціації родин захисників розповіли, що робота над проєктом тривала понад 3 місяці. До його створення долучилися рекламна агенція Banda Agency, медійна ініціатива за права людини за підтримки Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими при ГУР МО, Офіс Омбудсмена та Міністерство закордонних справ.
"Ще минулого року ми з Бандою робили проєкт. Багато говорили про проблеми та труднощі, з якими стикаються рідні полонених. Одна з таких, звісно, це недотримання Женевських конвенцій.
Тому цього разу вони прийшли до нас з цікавим концептом – зробити переписані Росією Женевські конвенції, щоб говорити з ними тою мовою, яку вони розуміють", – розповіли в Асоціації.
"Московські конвенції" створили з метою розголосу, привернення уваги та поширення вимог, щодо публічного та офіційного визнання Міжнародним комітетом Червоного Хреста того, що РФ порушує норми Женевських конвенцій.
"Країни-учасниці, які ратифікували Женевські конвенції, мають змусити РФ виконати норми Женевської конвенції з питань поводження з військовополоненими щодо обов’язкової репатріації тяжкопоранених та тяжкохворих військовополонених, незалежно від їхнього звання та їхньої кількості", – переконані творці книги.
Презентація книги відбулася 20 листопада в Києві. Її можна переглянути онлайн різними мовами.