Українська правда

Зеленський запровадив відзнаку "Громада-рятівник": кого нагороджуватимуть

- 11 червня, 20:10

В Україні запровадили відзнаку "Громада-рятівник", якою відзначатимуть громади за допомогу мешканцям прифронтових територій та війську.

Населені пункти відзначатимуть за мужність, милосердя і солідарність при відсічі збройній агресії РФ, йдеться в указі президента Володимира Зеленського від 11 червня.

Подавати претендентів на почесну відзнаку будуть Кабінет міністрів, обласні, а також Київська державна міська і військові адміністрації.

Нагороду можуть присвоїти громадам, мешканці яких:

  • активно надають гуманітарний прихисток та іншу допомогу українцям на території можливих або активних бойових дій, а також на тимчасово окупованих територіях;
  • підтримують Сили оборони;
  • беруть участь у посиленні обороноздатності держави;
  • здійснюють іншу вагому підтримку в захисті незалежності та суверенітету України.

Разом із присвоєнням почесної відзнаки громади отримають статуетку та пам'ятну плакетку – нагородну пластину.

Раніше в Україні запровадили два нових свята – День румунської мови та День міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття.