Українська правда

Германські воїни у римські часи могли вживати стимулятори: вчені знайшли докази

- 7 грудня, 13:46

Перед боєм германські воїни могли вживати стимулятори, аби уникнути страху та мати кращу витримку. Це підтверджують невеликі предмети у формі ложок, які археологи знаходили на місцях битв на всій території Північної Європи.

Про це йдеться в дослідженні вчених з Польщі, яке опублікували в Praehistorische Zeitschrift, пише Phys.org.

Професор Анджей Коковський та біологи з Університету Марії Кюрі-Склодовської (Польща) проаналізували та класифікували 241 предмет у формі ложки, який знаходили на території країн Скандинавії, Німеччини та Польщі.

Фото: Анджей Коковський та інші

Зазвичай "ложки" виявляли на місцях військових поховань римського періоду. Поруч із ними знаходили предмети, які використовували під час ведення війни.

Об'єкти, які воїни носили на кінцях пасків, здебільшого мають довжину від 40 до 70 міліметрів. Однією з частин предметів є ввігнуті чаші або плоскі диски діаметром від 10 до 20 міліметрів.

Науковці кажуть, що ці артефакти не відігравали жодної ролі для функціонування ременів.

У стародавніх джерелах задокументовані свідчення про те, що наркотики, зокрема опіум, широко використовували в Стародавній Греції та Римі. Також це підтверджують археологічні знахідки.

Польські науковці припускають, що практика вживання стимуляторів була поширена також серед германських народів як спосіб зменшити страх та збільшити витривалість.

"Ці "ложки" були частиною стандартного набору воїна, що дозволяло їм вимірювати та споживати стимулятори в розпалі бою", – пишуть автори роботи.

Вчені вважають, що невеликі предмети у формі ложок використовували для того, аби виміряти потрібну дозу наркотичної речовини і отримати бажаний ефект, уникнувши передозування.

Також дослідники встановили, що в той період кочові народи могли використовувати широкий спектр речовин, які діють як стимулятори. Зокрема йдеться про мак, хміль, коноплі, блекоту чорну, беладону та гриби.

Германські воїни могли споживати рослини та гриби, що діяли як стимулятори, в рідкому вигляді, замоченими в спирті, та порошкоподібному.

Науковці припускають, що германські народи могли використовувати наркотичні речовини не лише для військових цілей, а й у медицині чи під час проведення ритуалів.

"Здається, усвідомлення впливу різних видів природних препаратів на організм людини призвело до накопичення знань про їхнє створення, способи застосування та бажання свідомо використовувати це з лікувальною та ритуальною метою", – додають польські вчені.

Нагадаємо, науковці з'ясували, що дикі тварини вживають етанол, кількість якого в деяких плодах може бути в рази більшою, ніж у пиві.