Вчити під час війни: як обрати оптимальний формат освіти для своєї дитини
Освітній процес стрімко адаптується під актуальні умови. Закордоном діти мають подвійне навантаження, адже вчаться і у місцевій школі, і дистанційно за українською програмою.
У прифронтових регіонах учні часто не можуть відвідувати школу фізично, а на тимчасово окупованих й взагалі – не мають ані змоги безпечно спілкуватись з українськими вчителями, ані безперервного доступу до інтернету.
Всі ці унікальні й, безумовно, складні обставини вимагають від освітньої системи створення гнучких умов, щоб кожна дитина могла отримати якісну середню освіту і мати шанс на вступ до омріяного вишу, успішну кар’єру й самореалізацію в майбутньому.
Саме тому в КМDШ Всесвіт ми поставили собі за мету створити такі формати, які задовольнятимуть освітні потреби різних аудиторій учнів. Я роблю цю школу для власних дітей і я чудово розумію всі батьківські турботи. Тому ми завжди робимо все можливе, щоб допомогти батькам наших учнів забезпечити дітям успішне майбутнє.
Переконаний, що освітні заклади мають бути саме партнерами для батьків. Саме тому в процесі трансформації KMDШ як освітнього бізнесу ми створили кілька форматів організації навчання. В мережі паралельно функціонують класичний офлайн та дистанційна школа КМDШ ONLINE. Як це працює?
Офлайн воєнного часу
Після деокупації Київщини ми зрозуміли – треба готувати фундамент для повноцінної офлайн-освіти. Безпекові загрози до кінця війни нікуди не зникнуть, але діти хочуть і мають вчитись. Та й багато хто повернувся з-за кордону додому, щоб жити і розвиватись саме в Україні.
Тому зараз наші школи працюють офлайн. Ми підготували простір так, щоб діти могли якісно та безпечно навчатися без вимушених перерв, незалежно від зовнішніх обставин.
● Безпека. Навчальні заклади КМDШ Всесвіт, передусім, безпечні. Облаштовані комфортні укриття відповідають нормативним вимогам, мають відповідні сертифікати. Також ми організували простір так, щоб навіть під час повітряних тривог діти могли повноцінно вчитись далі.
● Автономність. У випадку блекаутів школи будуть зі світлом та зв’язком, завдяки генераторам та системам Starlink. Від моменту відключення світла до старту роботи альтернативної системи енергозабезпечення - кілька хвилин. Окремо ми потурбувались про шкільне харчування. Кухні можуть працювати від генераторів на всіх локаціях. А у випадках форс-мажорів готові сніданки та обіди в усі заклади мережі доставляє кейтерингова компанія, у якої є можливість готувати їжу в кількох своїх локаціях.
● Безпекові протоколи. Колектив вміє блискавично діяти за різних обставин. Ми відпрацювали чіткі алгоритми дій. Вони охоплюють все: від організованого спуску в укриття до підтримки дітей під час тривалих тривог. ми також розуміємо алгоритми прийняття рішень в надзвичайних ситуаціях, які іще не змодельовані в безпекових протоколах школи. У цей нестабільний час можливі будь-які "сюрпризи". Тож якщо ми ще не маємо безпекового протоколу для якоїсь ситуації, то ми точно знаємо як його швидко створити. Адже від нас залежить безпека і здоров'я дітей, а не лише їхні знання.
Дистанційне навчання
Я переконаний, що всі українські діти з часом матимуть змогу повернутись до класичного офлайну – в умовах безпеки, зі світлом та зв’язком. Та поки війна триває, онлайн-формат ще довго буде актуальним в освіті для багатьох дітей.
Справа не лише у невизначеності термінів повномасштабної війни і, відповідно, її безпекових загроз.
У багатьох регіонах ворог знищив освітні заклади. До повної їх відбудови діти будуть вимушені бачити свого вчителя й однокласників лише через екран монітора. А для дітей, які професійно займаються спортом онлайн – взагалі чи не єдине рішення.
Ключова перевага дистанційного навчання – можливість отримувати освіту з будь-якої точки світу. Це особливо актуально і для дітей, які вимушено покинули Україну з родинами і продовжують вивчати українську програму дистанційно, і для школярів із тих регіонів, в яких повітряна тривога лунає щодня.
Тому, аби допомогти батькам дати якісну освіту дітям, яким з певних причин зручніше вчитись віддалено, ми й створили КМDШ ONLINE.
Онлайн освіта в режимі реального часу
Вже більше дванадцяти років ми створюємо ефективні освітні рішення попри виклики часу. Ще під час пандемії нам знадобилося кілька днів, щоб адаптуватися до взаємодії з учнями в режимі онлайн. Після 24 лютого це допомогло нам продовжувати вчити попри все.
До прикладу, в мережі КМDШ Всесвіт для учнів з-за кордону та інших міст країни діють різні дистанційні формати: синхронні та асинхронні. Так, синхронний формат REAL TIME - це уроки в Teams з учителем в режимі реального часу за чітким розкладом. Для якісної роботи з учнями сформовані невеликі класи: в 1-2 класах до 15 учнів, для 3-11 класів – до 18.
Структуроване якісне навчання зі свободою самому обирати свій графік
Для дітей які мають динамічний режим, або навчаються офлайн за кордоном, існують різні пакети асинхронного онлайну.
Наші учні поєднують вивчення українського компоненту шкільної програми з освітою офлайн закордоном чи професійним спортом. Часто час для навчання залежить від того, коли одночасно буде електроенергія, зв’язок та безпека.
Ключова відмінність асинхронних форматів – змога вчитись тоді, коли для цього є можливість. Звісно, це потребує високої самодисципліни від дитини та організаційного впливу батьків.
Наш асинхронний формат екстернату забезпечує гнучку можливість отримати український атестат державного зразка. І для великої кількості дітей - це єдиний варіант здобути українську освіту.
Загалом ключове в нашій політиці – індивідуальний підхід до обставин, в яких опинилась дитина. Ми знаємо, що свідомі батьки роблять все можливе, щоб діти мали змогу отримувати якісну освіту.
І наші формати – від безпечного і комфортного офлайну до структурованого онлайну за зручним графіком – дають дітям можливість вчитись за будь-яких умов. У дітей лише одне дитинство, і ми маємо зробити все, щоб вони використали цей час на повну.