Українська правда

Не побачив перелому: хірург скандальної київської лікарні отримав підозру через смерть бійця

- 26 червня, 17:36

Правоохоронці оголосили про підозру лікарю скандальної Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, який призначив неправильне лікування військовому з переломом ребер.

Травма спричинила ускладнення і призвела до смерті бійця, повідомили у прокуратурі та поліції Києва.

У прокуратурі "Українській правді" уточнили, що військовослужбовець помер у 2023 році.

Як встановило слідство, 43-річний військовий звернувся за допомогою до київської лікарні через травму грудної клітини, яку отримав під час відпустки.

На огляді хірург виявив у чоловіка перелом ребра та рану ліктьового суглоба. І замість госпіталізації призначив лише знеболювальну й протизапальну терапію.

Надалі 56-річний медик порекомендував бійцю продовжити лікування у сімейного лікаря. Чоловік повернувся до місця проходження служби, однак помер у місцевій лікарні через декілька днів.

Судово-медичні експертизи встановили, що причиною смерті стала закрита травма грудної клітки з переломами ребер, ушкодженням плеври та легені, що спричинило ускладнення та інтоксикацію організму.

У поліції додають, що вчасна терапія могла запобігти загибелі чоловіка. Зокрема йому зробили рентген грудної клітини в одній проекції замість необхідних двох.

Підозру лікарю хірургічного відділення політравми оголосили після завершення усіх експертиз.

Лікарю інкримінують неналежне виконання професійних обов'язків, що спричинило тяжкі наслідки для хворого – частина 1 статті 140 Кримінального кодексу України.

Йому загрожує обмеження волі до п'яти років або ув'язнення до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років.

Нагадаємо, на Київщині лікар не надав допомогу 3-річному хлопчику, який випадково випив побутовий хімічний засіб. Йому оголосили підозру.