Тест

Найрозумніші цьогорічні випускники-рекордсмени. Фото

Абсолютний рекорд - 992 бали набрала рівненська випускниця Ольга Бібко, пише газета "Сегодня".

Як запевняють у Центрі оцінювання якості освіти, більше за дівчину в Україні не отримав ніхто.

Жителька Здолбиці здавала тести з максимальної кількості предметів: української мови, математики, фізики, хімії та англійської.

З перших двох відмінниця отримала по 200 балів, з хімії - 197, фізиці - 196 і з англійської - 199 (у сумі - 992)

Загалом, за словами міністра освіти і науки Івана Вакарчука, цього року 69 учасників ЗНО отримали 200 балів із двох та більше предметів. Четверо серед них мають максимально можливі результати із трьох предметів, один учасник - із чотирьох предметів.

Учениця районного центру Івано-Франківщини міста Долина Олена Дацьків і є тим єдиним учнем, хто отримав по 200 балів за чотири тестування, повідомляє телеканал "Інтер".

При цьому, Олена набрала більше, ніж минулорічна рекордсменка з Чернігова Ірина Ганусевич, яка набрала 599 балів з 600 можливих - 3 предметів.

Олена Дацьків готує документи для вступу у медичний вуз. Кадр телеканалу "Інтер"
"Коли дізналась про 200 балів з біології, то плакала, сміялась. Така була досить бурна реакція. 200 балів з української мови зустріла спокійніше. До хорошого звикаєш швидко. Останніх двісті балів - чекала такого результату", - розповіла волинянка Олена Дацьків.

"Коли вона їде в автобусі, вона візьме книжку, сидить на переві - читає. Це є справді феноменальна дитина, за якою велике майбутнє", - хвалить Олену директор природничо-математичного ліцею міста Долини Михайло Чміль. Саме у цьому навчальному закладі навчалась Дацьків.

Зараз дівчина готує документи для вступу в один з медичних закладів країни: Олена мріє стати хірургом. Хоча у неї є і творчі плани.

"Я мрію екранізувати роман Івана Багряного "Сад Гетсиманський". Мене дуже вразила ця книжка.. І зібрати свою власну бібліотеку", - розповіла вундеркінд. Дівчина доволі спокійна, але вдумлива.

"Вона спокійна дитина. Ми навіть хотіли, щоб вона була більше такою - жвавішою, войовничою. Але вона відрізняється спокійним характером", - розповіла журналістам мати Олени Олександра Дацьків.

Без фанатизму

Ольга Бібко, яка стала рекордсменкою за кількістю набраних балів (в Олени 800, а а Олі - 992) до тестів готувалася не більше місяця. При цьому, репетитор не допомагав випускниці гризти граніт науки.

"І без фанатизму. З ранку до ночі не сиділа", - розповіла Оля.

Окрім шкільної бази юна волинянка сама зробила практичні роботи з фізики та хімії.

Ольга набрала найбільшу кількість балів під час зовнішнього оцінювання 2009 року. Фото газети "Сегодня"
У родині Бібко геніїв не було: мама Олі - провідник, батько також працює на залізниці, але з ними не живе.

[L]Тож дівчина все життя розраховує на власні сили. А до фізики її привчив дідусь, який добре розбирається у техніці.

Найрозумніша випускниця України планує вступати до Київського Політехнічного університету, щоб бути фізиком-ядерником та працювати на атомній електростанції.

"Не відмовилася б поїхати на Чорнобильську АЕС, якщо пошлють. Радіації не боюсь, я обожнюю ризик і небезпеку. Люблю ганяти на мотоциклі. Хоча я не байкер", - розповіла Оля.

До речі, крім науки дівчина захоплюється ще й рок-музикою: сама пише музику і тексти та навіть створила власну рок-команду, де грає на гітарі. Хоча часу на такі розваги у неї не багато.

"У селі роботи завжди багато. А я в основному люблю чоловічу, куховарство - не моя стихія. Ось нещодавно паркан будувала, мішала розчин. Одразу і з хімії практика", - з усмішкою розповіла випускниця.

Скарг мало

Міністр освіти і науки Іван Вакарчук повідомив, що право вступити до вищих навчальних закладів після незалежного оцінювання знань отримали майже 400 тисяч випускників.

8,61% (або 37 292) випускників цього та минулого років вже не стануть студентами цього року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури цих випускників є меншими за 124 бали за системою рейтингування від 100 до 200.

Це означає, що їхні сертифікати не можуть бути прийнятими до розгляду вітчизняними університетами, інститутами та академіями.

А майже 400 тисяч щасливчиків можуть спробувати свої сили стати студентом вишу.

Якщо врахувати кількість місць у вишах, визначених державним замовленням, то конкурс на бюджетну форму навчання буде десь приблизно 3,5 людини на місце, додає "Радіо Свобода".

"Якщо учасник тестування сумнівається стосовно правильності та об'єктивності оцінювання його навчальних досягнень, то він має право до 15 липня подати апеляційну заяву щодо результатів тестування. На сьогодні отримано 820 апеляційних заяв. Це 0,07 % від загальної кількості складених тестів", - сказав на прес-конференції у вівторок Іван Вакарчук.

Нагадаємо, цього року тестування відбувалося з восьми предметів, а не з 11-ти, як минулого: української мови та літератури, математики, історії України, хімії, географії, фізики, біології та іноземної мови.

Учасники мали можливість складати тестування з п'яти предметів, один з яких обов'язковий - (українська мова та література). ЗНО тривало з 6 травня до 5 червня.

Загалом учасниками зовнішнього оцінювання складено 1121153 тестів. Явка на тестування становила в середньому 87,46%. Зокрема, з української мови - 93,8%, математики - 90,8%, історії України - 91,6%, біології - 91,3%, фізики - 84%, географії - 84,6%, хімії - 83,8%, англійської мови - 87,3%, французької мови - 81,5%, іспанської мови - 74,3%.

Результати зовнішнього оцінювання визначалися у двох шкалах: від 1 до 12 балів - для зарахування їх як результатів державної підсумкової атестації і від 100 до 200 балів, які зазначатимуться у сертифікаті, що отримає кожен учасник тестування.