Українська правда
Життя

Андрухович виступає за відокремлення Криму і Донбасу

Версія для друку Коментарі 427
23.07.2010
Фото з zaxid.net
Відомий український письменник Юрій Андрухович виступає за відокремлення Криму та Донбасу від України.

"Якщо ще колись трапиться таке диво, що в Україні знову переможуть, умовно кажучи, "помаранчеві", то потрібно буде дати можливість Криму і Донбасу відокремитися. Зараз вони цього не зроблять, тому що сьогодні їхні люди сидять при владі в Києві", - сказав письменник в інтерв'ю УНІАН.

Письменник пояснив, що вважає ці регіони "політично іншою нацією". "Я вже зараз етнічних моментів не торкаюсь, тільки політичних. Отож - політично це частина російської нації", - вважає Андрухович.

"Я не хочу сказати, що всі поголовно там такі, але тій українській меншості, що там є, простіше запропонувати еміграцію сюди, тому що вони і так там загнані в кут, постійно переслідувані, не можуть реалізувати жодного проекту", - пояснює письменник.

"Там апріорі агресивно заблоковано будь-який український рух. Він заблокований не в результаті якихось репресій, а тому що дійсно цього не хоче тамтешнє населення. Воно чуже Україні. Україна йому далека і нецікава, щонайменше, байдужна", - вважає Андрухович.

За його словами, усі спроби Києва побороти це несприйняття провалилися, особливо через політику президента Віктора Ющенка.

У той же час він вважає Ющенка "найкомпроміснішою фігурою в історії", якому просто не дали працювати, перетворивши його на "фашиста і нацика".

"Думаю, ми постійно тішимо себе якоюсь ілюзією територіальної цілісності, якою так і немає", - зауважує письменник.

"Я б не відмовлявся від такого проекту і не робив би взагалі цю прокляту цілісність якоюсь догмою. Навіщо впиратися в те, що в дійсності знищує нас і губить?", - запитує він.

Разом з тим, Андрухович зауважив, що не вірить у повернення "помаранчевих" до влади, а значить і у відокремлення Криму і Донбасу.

nine_sub _ 17.07.2013 12:33
И я думаю, что пока Украина не разделится - жизни не будет ни тем, ни другим.
Это печально и трагично, но другого выхода нет.
Невозможно, да и не нужно, заставлять людей, которые так диаметрально противоположно смотрят на жизнь - жить вместе, навязывая друг другу свои ценности, интересы и желания.
Не верю, что "соборность", или размер территории, или границы - стоят того, чтобы люди так страдали и ненавидели друг друга.
Давайте разойдемся и будем жить по-соседски. А если когда-нибудь "созреем", то сможем объединиться... хоть с Донецком, хоть с Краснодаром, хоть с Варшавой.. с кем захотим!
Unique _ 09.08.2011 11:41
Чергове завдання ФСБ.
Всі потворки із пробірки цієї служби такі одинакові...
Розділяй і владарюй.
Але тут навіть Янукович проти...
Lyanka _ 11.02.2011 20:21
Ну по перше це вже занадто! я досить люблю творчість Андруховича і поважаю його, але...це занадто! не можна відділятися! це не правильно! а те що тут говорить про укр мову, і про "слово о полку Ігоревім".. то краще, якщо Ви не є в цьому компетентні не говорити про це! Можу вас запевнити, що я читала в оригіналі і цей твір! і можу запевнити, що ви дещо помиляєтеся!
Володимир _ 15.12.2010 20:26
Я с огромным удовольствием рванул-бы в Западную Украину навсегда потому что жить в этом Бандустане нет уже больше ни сил ни желания.Потому что Янукович со своей бандой которых выбрали дебилы-это плевок в лицо всем нормальным людям.Нам здесь уже ничего хорошего больше не светит.И теперь вырваться из зтого мрака может реально только Западная Украина если они отделятся
александр _ 15.12.2010 19:06
ирония заключается в том, что это надо было делать в 04 году, после Северодонецка. А сейчас, паче после пяти лет в Киеве - стеной станут.
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте