Українська правда
Життя

Як ракета Ілона Маска успішно приземлилася на баржу в океані. Відео

Версія для друку Коментарі 0
09.04.2016
Компанії SpaceX Ілона Маска таки вдалося посадити першу ступінь ракети Falcon 9 на платформу в океані.

Лише третя спроба здійснити самостійну вертикальну посадку на баржу виявилася успішною, повідомляє The Time.

Ракета Falcon 9 стартувала 8 квітня о 16:43 за місцевим часом з мису Канаверал у Флориді.

Приватний космічний корабель Dragon, який вона несла, попрямував на Міжнародну космічну станцію з науковими дослідженнями, речами для космонавтів та обладнанням для орбітальної лабораторії.

Незабаром після запуску перша ступінь ракети Falcon 9 самостійно приземлилася на автономний корабель біля узбережжя Флориди в Атлантичному океані. Попередні спроби здійснити таку вертикальну посадку були невдалими.

Однак у грудні 2015 року компанії SpaceX вдалося посадити її на землю.

Тижнем раніше конкуренти SpaceX — компанія засновника Amazon Джеффрі Безоса, котра також готується до здійснення комерційних перевезень людини у космос, здійснила успішне приземлення ракети Blue Origin проекту New Shepard.

І SpaceX батька електромобіля "Тесла" Ілона Маска, і New Shepard Джеффрі Безоса мають на меті повторно використовувати ракети, що дозволить возити у космічних кораблях на орбіту Землі не лише вантажі, а й пасажирів.

Повернення та успішне приземлення ракети має важливе значення, адже її конструювання і виробництво коштує надто дорого, щоб використовувати її лише один раз. Платформа у морі може підлаштовуватися під траекторію ракети, тож так Falcon 9 використає набагато менше палива.

Якщо ж повертати її для посадки на космодром, їй доведеться багато разів корелювати свою траекторію моторами, що вимагає більших витрат палива. Про це пише видання The Verge.

АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте