Українська правда
Життя

Гриневич презентувала 12-річну школу. Ще можна долучитися до її обговорення

Версія для друку Коментарі 16
18.08.2016
Міністерство освіти і науки знайомить громадськість з концепцію "Нової української школи".

Її презентувала міністр освіти і науки Лілія Гриневич у четвер, 18 серпня, під час педагогічної конференції в Будинку уряду.

У документі, з повним текстом якого можна ознайомитися за посиланням, передбачено, що загальна тривалість повної загальної середньої освіти збільшиться до 12 років.

Це аргументується тим, що "на території Європи 11-річна пострадянська школа залишилася в Україні, Білорусі та Росії".

"В усіх європейських країнах мінімальна тривалість здобуття повної загальної середньої освіти складає від 12 до 14 років.

Ми бачимо потребу збалансування на всіх рівнях гуманітарної і природничо-математичної освіти, зберегти добрі традиції й забезпечити високий рівень природничо-математичної освіти та вивчення інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у всіх школах", – йдеться у документі.

Навчання починатиметься, як правило, з шести років. Діти з особливими потребами зможуть приходити до школи з іншого віку.

Початкова освіта нової школи поділятиметься на два цикли: перший, адаптаційно-ігровий (1-2 класи) та другий, основний (3-4 класи).

У рамках профільної освіти старшокласник зможе обирати одне з двох спрямувань навчання: академічне, із поглибленим вивченням окремих предметів з орієнтацією на продовження навчання в університеті; чи професійне, яке поряд з отриманням повної загальної середньої освіти забезпечує отримання першої професії (не обмежує можливість продовження освіти).

Старшокласник зможе обирати одне з двох спрямувань навчання: академічне чи професійне

Гриневич уточнила, що концепція почне діяти у 2018 році.

"Наше завдання – кожній дитині дати доступ до якісної освіти. Успіх України в тому, щоб побудувати суспільство освіченого загалу, бо кожна дитина, не залежно від її здібностей, має право на успіх в житті, на максимальне розкриття власних здібностей, яке може запропонувати якісна освіта", – наголосила міністр.

Вона додала, що реформа орієнтована на те, щоб зробити випускника конкурентноздатним у 21-му столітті – випустити зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора, здатного змінювати навколишній світ та вчитися впродовж життя.

Концепція почне діяти у 2018 році

Представлений варіант концепції не є остаточним, кожен може долучитися до обговорення та надіслати свою думку щодо концепції за адресою novashkola@mon.gov.uaУ темі листа вказуйте "Обговорення Концепції", у листі обов’язково зазначайте назву розділу, абзац і номер сторінки, яких стосуються ваші думки.

"Я хочу заохотити всіх, хто має таку можливість, об'єднувати навколо ідей нової школи освітян. Ми мусимо дивитися не тільки під ноги, плутаючись в сьогоднішніх проблемах, ми мусимо йти вперед", – додала Гриневич.

Діалог щодо стратегії змін тривав понад три роки. Долучилися освітяни, батьки, роботодавці, політичні сили та владні інституції, незалежні експерти та міжнародні організації.

Oleg Suprunenko _ 23.08.2016 00:18
Лилия Бабак:
Тема 12-леьнего образования поднималась уже давно, и все плюсы доказаны и расписаны. Только ни у кого, как обычно, у нас в образовании, руки не доходили всерьез заняться внедрением этой программы.
В умовах, коли кількість дітей в Україні давно не зростає, не зважаючи на даром витрачені мільярди "дитячих", плюс від 12-річки є один: півмільйонному колективу освітян буде робота. Років через 5-10 за таких умовах нам усім аргументовано доводитимуть, що навчатись у школі треба не менше 15 років.
Nadiia Kotelnikova _ 19.08.2016 20:23
Всі тут пишуть про "протерання штанів" в школі. Я закінчила школу в 2011 році,і знаю всі дрібниці зсередини про навчання в школах, а не тільки те,що ви батьки зазнаєте від дітей або з батьківських зборів. Можу сказати,що потрібно виховувати дітей і самим батькам заохочувати до навчання, те що ваші діти "протирають штани" в школі,це якоюсь мірою ваша вина. Хоча,це і не відміняе перевантажену і невідпрацьовану програму шквльної освіти, а, подекуди, некомпетентність вчителів. По-друге, діти виходять зі школи в 16-18 років, саме в тому віці,коли думають зовсім не головою.Що роблять батьки?Правильно,запихують їх куди-небудь,в якийсь ВНЗ, де діти,відчувши свободу,або взагалі забивають на все або просто "протерають штани". Як результат, такі студенти не зацікавлені в освіті,що значно знижує рівень освіти вцілому,адже як всі знають, викладач рівняється на середнього студента. То краще,нехай учні посидять ще рік в школі,може хоть трохи "спермотоксикоз" пройде і буде хочь якась мета в житті.
Зеник Гаєцький _ 18.08.2016 17:59
monk123450415:
Пані Монк, "нужно учиться" слід писати з м'яким знаком, а Україна пишеться з великої букви. І слово пишЕте через "Е", а не "И", А ви кажете , що не треба вивчати "украинский язык".Ви ж то і російського не знаєте.
Зеник Гаєцький _ 18.08.2016 17:51
Щодо того, що у всій Європі запроваджено навчання від 12до 14 років -повна брехня. Візьміть наприклад Німеччину, де основна школа -10років.А разом з коледжами, ліцеями то правда, що 12 років. У нас же ці "експерименти -реформи" проводяться не заля підаищення якості, а задля демонстрації сяких-таких реформ.Як тільки змінюється міністр, зразу демонструє "активність". Постійні зміни , то 10 річне навчання, то 12-річне, то знов 11-річне.А з ними слід міняти і програми, і підручники.А вони коштують немалі гроші.А до підручників ще кожен вимагає дорогі додатки... Я думаю, що українці оберуть базових 9 років, а потім-коледж, або ліцей. Бо ж протирати штани зайвих три роки не кожен собі дозволить. Все одно знань нема - треба наймати репетиторів, аби дитину хоч якось "натаскати" для ЗНО. Найвище "досягнення " рефрматорів - то аж 12 бальна система оцінювання.. Новим чиновникам треба б подумати вже про 20 бальну, як не як, а реформа.
monk123450415:
О какой перегрузке Вы пишите?Нет никакой перегрузки в нынешней школе. Часто в школьной программе то, что НИКАКОГО отношения к знаниям и практике не имеют. Например, украинский язык. Знание всяких идиотизмов никак не отражается на грамотности и умении использовать язык. Информатика в том виде, в котором она в школе - верх идиотизма для нынешнего уровня развития детей. Часть из математики совершенно не нужна для среднего образования( например теория вероятности) . В совке теорию вероятности учили в ВУЗах, на тех специальностях, где она применялась . И никто не пострадал в развитии.Основы развития - родители рыдали над этим ужасом. География в нынешнем виде - позорище, убийство времени, особенно , где про экономику Украины... и т.д.
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте