Українська правда
Життя

Мінфін пропонує позбавити стипендій майже всіх студентів

Версія для друку Коментарі 52
09.08.2016
Фото ogo.ua
Міністерство фінансів пропонує урізати витрати на стипендії з нового бюджетного року.

Про це йдеться у відповіді Міністерства освіти і науки у відповідь на інформаційний запит "Української правди. Життя" щодо інформації про скасування стипендій.

У відомстві пояснили, що Мінфін надіслав головним розпорядникам бюджетних коштів інструктивний лист про підготовку запитів до проекту державного бюджету на 2017 рік та проекту прогнозу державного бюджету на 2018 – 2019 роки.

У рекомендаціях, що супроводжують лист, сказано про скорочення видатків на стипендії.

"Мінфін повідомив Міністерство освіти і науки, що на наступний бюджетний рік видатки на стипендію передбачені тільки для учнів та студентів із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів І-ІІІ групи, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", а також, аспірантам та докторантам", – йдеться у відповіді МОН.

Тобто у разі, якщо рекомендації Мінфіну будуть враховані у бюджеті на наступний рік, вже з 1 січня 2017 року багато бакалаврів та магістри не отримуватимуть стипендію.

У міністерстві також повідомили, що ініціативу Мінфіну не підтримують.

МОН не розробляв і не ініціював проектів нормативно-правових актів, спрямованих на зниження рівня забезпечення стипендіями учнів та студентів.   

 

    

"Українська правда. Життя"

Yustyna Hnyliakevych _ 02.10.2016 18:02
я - студентка художнього коледжу. Як я виживу без стипендії, якщо в середньому я витрачаю на матеріали від 200 до 400 гривень в місяць? Наш міністр в магазини взагалі ходить?
begeMonti:Так згоден Вища освіта повинна бути елітарною Але елітарність не по товщині гаманця батьків а по знанням і разуму студента.
Сергій Онищук _ 19.08.2016 21:05
Стипендія штука цікава,вона,хоч і невелика,проте є чималою підтримкою для студента.Якщо скасують стипендії,то стимул до навчання взагалі пропаде(погодьтеся,що мало-хто із студентів може себе "змусити" вчитися).Але із такою стипендією,вірніше із системою її нарахувань,яку ми маємо теж діло не піде.На мою думку,стипендія має залишатися,але ціна за неї має бути більшою,приміром середній бал 85+(за болонською системою),чи участі в конкурсах,спортивних змаганнях,різноманітних наукових заходах тощо.Така ж сама система має розширюватися і на контрактників,серед яких є також чимало "гідних стипендії".Якщо їх повністю відмінять,то всім прийде КАБЗДЕЦь,насамперед студентам,які не мають позаду себе "волосатої руки",а їхні батьки самі ледь кінці з кінцями зводять.І взагалі,Це все якась ХРІНЬ...
Evhen Yurenko _ 15.08.2016 09:44
Я вчуся на 4+ але якщо стипендії не надходитимуть, то я, думаю, перестану ходити до університету взагалі. Треба регулярно харчуватися у моєму ВНЗ, а ще витрати на навчання загалом та курсові роботи. Також треба враховувати тих, хто проживає в гуртожитках. Уявімо, що у моїх батьків немає грошей на навчання, то що мені залишається? - покидаю навчання та йду на роботу. Так буде міркувати кожен.
А взагалі, уявляєте, які настрої пануватимуть у студентів? Держава не обійдеться страйками та декількома порушеннями законів, буде все набагато серйозніше. Хтось таки дограється...
Іванна Семенюк _ 12.08.2016 15:56
Констянтин Коваленко,хто вам взагалі цю маячню нашіптував,коли ви коментар писали? Скільки б не була,вистачає хоча б за квартиру платити, і точно краще, ніж зовсім нічого. Здібні,чи не здібні,мало хто може знайти таку роботу,щоб і графік не збігався з навчальним, і зарплату нормальну платили. А на стипендію виходять ті,хто старається. Відміна була б мотивацією до скидання влади,що не може зменшити свою зарплату,але охоче відбирає в студента ці нещасні 800 грн.
Проживання в гуртожитку не найкращий варіант для тих,хто намагається щось вивчити,а не тупо пробайдикувати в загальному шумі й неуцтві.
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте