Українська правда
Життя

Освітній процес може відбуватися двома та більше мовами. МОН узгодив

Версія для друку Коментарі 12
20.10.2016
Особи, що належать до національних меншин і корінних народів, мають право на вивчення рідної мови.

Такий текст поправок до статті 7 законопроекту "Про освіту" узгодили представники Міністерства освіти і науки України та громадські активісти, повідомляє сайт Міносвіти.

У проекті прописали, що держава забезпечує кожному громадянинові України право отримати освіту державною мовою.

Це правило поширюється на всі державні та комунальні освітні заклади на всіх рівнях: дошкільної, загальної середньої, професійної, позашкільної та вищої.

"Особи, що належать до національних меншин і корінних народів, мають право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою у державних і комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти у місцях компактного проживання таких осіб", – йдеться у новій редакції проекту.

При цьому окремо зазначено, що особи, що належать до національних меншин і корінних народів, мають право на вивчення рідної мови у державних і комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти або через національно-культурні товариства.

Заклади, зокрема ті, що надають професійну та вищу освіту, мають забезпечувати обов’язкове вивчення державної мови в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність у вибраній галузі з використанням цієї мови.

"Заклади освіти відповідно до освітньої програми можуть здійснювати освітній процес двома та більше мовами – державною мовою, а також однією або кількома офіційними мовами Європейського Союзу", – також прописали в проекті.

 У проекті прописали, що держава забезпечує кожному громадянинові України право отримати освіту державною мовою. Фото Depo.ua

6 жовтня Верховна Рада проголосувала проект закону 3491-д "Про освіту" за основу. Зараз він перебуває на етапі обговорення, доопрацювання. Це базовий закон, який передбачає розподіл за рівнями освіти, профілювання та інші зміни, про які "Українська правда. Життя" докладно писала раніше.

Стаття 7 законопроекту "Про освіту", яка стосується мовного питання, викликала жваву дискусію.

Активістка Лариса Ніцой зазначала, що у школах не повинно бути викладання мовами нацменшин, а лише вивчення цих мов, та стверджувала, що новим законопроектом МОН закладала підвалини для конфлікту й готувала впровадження двомовного (білінгвального) навчання в Україні.

Іван Півторак _ 24.10.2016 07:24
cykp:
+500
ХІХІХІ _ 20.10.2016 19:15
1. Як з'ясувати, чи належить особа до нацменшини? Це взагалі не можливо, в паспорті та в свідоцтві про народження не вказується національність. 2. Тому питання про нацменшини недоречне, їх формально не існує. Бо офіційно в теперішніх посвідченнях особи це ніде не зазначено. 3. Ми бідна країна тому підтримувати на рівні держави розвиток інших мов немає коштів та й сенсу. Хай держава підтримає на всіх рівнях, та де, хоча б на освітньому та інформаційному, державну мову. Всі хто хоче вивчати інші мови вивчайте за свій кошт і ніяких обмежень з боку держави.
cykp _ 20.10.2016 15:59
Serge Simakin:
Ви справді не побачили різниці між американо-англійською та українсько-москвинською війнами чи маніпулюєте поняттями? Американці воювали з колишніми одноплемінниками (до речі, в них спільна мова, з деякими особливостями, дотепер), а ми ведемо війну з чужинцями-азійцями, які в період царизму й більшовизму силою знищували українську мову й українців. Так, москвинська мова для нас чужоземна, а москвини - чужоземці... Сьогодні москвини окупували частину України, їхня мова - мова жорстокого, підлого, брехливого, кровожерного окупанта. Чи ви й далі наполягаєте, що москвини є нашим старшим братом?
Serge Simakin _ 20.10.2016 15:17
Kateryna Ulizko:
Так вивчати потрібно одну мову. В Україні - тільки українська! Але що це нафіг за маячня про мову окупанта? Він її приватизував? Ти сказилася? А ще в окупанта два вуха, тож давайте відріжемо собі одне, а то у нас кількість вух як у окупанта)))
Уявіть, як воно була американцям під час американо-англійської війни, воні УСІ розмовляли "мовою окупанта", їм треба було одразу застрілитися, чи що?
Мова тут взагалі нідочого.
Haanna Dexter _ 20.10.2016 13:56
DKL:
Сергій Якимчук:
як будеш відрізняти, Сергійко? ціркулями? і куди потім "насєлєніє украйни"? в табори?
Насєлєніє так само як і в Латвії, буде або україномовним, або просимо виїхати, нема чого ставитися з неповагою до нас!
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте