На хвилях Лямуру

Ласкаве сонце і тепле море, легкий бриз і золотий пісок - обставини літнього відпочинку сприяють романтичним знайомствам. Хтось сприймає пляжні інтрижки як спасіння від рутини, інші їдуть за гострими відчуттями без жодних зобов'язань цілеспрямовано. Курортний роман може бути ще й яким непередбачуваним. Навіть для асів пляжного флірту.

Містера Біга замовляли?

Кажуть, більшість жінок вважають відпустку успішною, якщо під час відпочинку вони насолоджувалися увагою чоловіків. А якщо це буде галантний красень, з яким можна не тільки розважитися на дискотеці, але й проговорити до ранку про все на світі?

Так сталося і з 21-річною киянкою Христиною Мороз на грецькому острові Корфу. Відразу по приїзді до готелю, згадує вона, побачила бездоганного брюнета з убивчим поглядом.

Моментальний контакт очима - і ввечері наступного дня він запросив Христину на побачення. З'ясувалося, що вони народилися в один день, щоправда, він на 12 років раніше.

Містер Біг, як називає обранця Христина, виявився власником мережі готелів у Європі. Тож та відпустка, розповіла "Українській правді. Життя" дівчина, була не останньою, що її пара провела разом: далі були Сейшели, Чехія, Польща, ОАЕ.

За словами Христини, пропозицію вийти заміж від свого грека вона отримувала вже не раз. Однак погоджуватися не поспішає, натомість збирається у чергову романтичну подорож до Греції.

На думку психолога Ірини Вєтрової, курортні романи виникають через надмірну кількість вільного часу. Весь той час, якого потребують робота, навчання чи домашні справи, стає вільним і людина прагне заповнити вакуум.

Пляжний флірт, на думку психолога, позитивно впливає на емоційний стан людини доти, доки він триває. Однак зауважує різницю у сприйнятті будь-яких романів: жінки більш схильні до пошуку партнера для довготривалих стосунків, що не завжди характерно для чоловіків. Втім, сприйняття скороминущих амурів, каже психолог, дуже індивідуальне.

Так, деякі жінки по-чоловічому ставляться до курортних забав. Наприклад, киянка Євгенія М. познайомилася з "серійним коханцем" у Криму і кілька років поспіль зустрічалася з ним на тому ж місці. Каже, не було жодних розмов про серйозні стосунки, ніякого обміну телефонами чи імейлами.

Навпаки, він був ніби частиною моря та скель, тож при випадковій зустрічі з ним у місті почулася ніяково: "Саме як коханці, ми були можливі тільки там, серед кримських гір, на березі моря".

Відпочили? Розпишіться!

Психологи кажуть, що романтична казка на морському узбережжі корисна своїм релакс-ефектом. Людина приїздить туди, де її ніхто не знає, тож може поводитися так, як не дозволила б собі за звичних обставин. І хто знає, може, саме тут чекає на неї пані Доля у вигляді супутника життя?

Так сталося і з киянами Діаною та Костянтином Тумаєвими, які вже майже 20 років щасливі у шлюбі. Шлюбі, якого б не було, якби не курортний роман, що почався у Голландії.

Діана та Костянтин Тумаєви - 20 років щасливого шлюбу, що почався з курортного роману

Мама хотіла спекатися нав'язливого кавалера, розповідає їхня дочка Карина, а тато її врятував екскурсіями по музеях та галереях. Кохання, як відомо, приходить тоді, коли його зовсім не чекаєш. Тож наступного дня відбулося романтичне освідчення, а незабаром і весілля, зо дня якого пройшло майже два десятки років.

Кияни Анна та Олексій Я. від початку не вірили у те, що цікаве знайомство у Коктебелі може перерости у серйозніші стосунки. У місті, кажуть, обоє намагалися тримати дистанцію, щоб не зробити один одному боляче. Довгий час вживали всіх заходів безпеки, обмежуючи спілкування.

Час спрацював їм на руку, бо через кілька місяців вони зрозуміли - все серйозно. Через три роки побачень Анна та Олексій одружилися, хоча тоді, на морському узбережжі, ніхто й не думав, що все зайде так далеко!

І пікапери попадають

На курортах непочатий край роботи для пікаперів, що заводять авантюри відразу з кількома об'єктами. Відомий пікап-тренер, одесит Алекс, виклав кореспондентові "Української правди. Життя" ледь не з десяток способів закрутити роман на літньому відпочинку (познайомилася автор матеріалу і з деякими термінами пікаперів: наприклад, слова "окучивать" и "бичить" означають наполегливе залицяння).

"Час - другий за важливістю ресурс після грошей. Недарма на початку знайомства пікапер відразу цікавиться, коли дівчина приїхала на відпочинок і коли їде додому. Досвідчений курортний Казанова намагатиметься обрати ту, котрій скоро повертатися у місто, оскільки довго опиратися розвитку стосунків вона не буде, а її від'їзд звільнить чоловіка для нових романів", - каже Алекс.

І впевнено додає: "На курорті дівчата прихильно ставляться до романтики, але не люблять надто боязких. Цінуються якості, які дозволяють отримати яскраві емоції та враження".

За його словами, на курорті купа дівчат, які тільки й чекають на спокусника, тож радить не витрачати час на тих, хто не "ведеться".

Головне - визначити, чи приємне жінці таке товариство. Якщо так, то наполегливість може стати ключиком до її серця: "Якщо ви їй приємні, то не варто квапитися "зливати" знайомство через те, що процес затягується. Треба просто раціонально розподілити свій час, одночасно розвиваючи кілька таких романчиків".

Українські пікапери, каже Алекс, з жінок грошей не беруть, як це відбувається в африканських курортних країнах, де заможні іноземні туристки утримують місцевих Жигало на час роману і навіть після нього. "Це не наш профіль, - ділиться він. - Та й відпочиваємо ми не в теплих, а в рідних краях, де красивих жінок набагато більше".

Серйозні наміри знайти супутницю життя, розповів пікап-профі, суперечать правилам зйому: "Вони можуть з'явитися тоді, коли пройшов якийсь час, і можна оцінити дівчину з різних боків. А серйозні наміри на етапі знайомства, доки у вас ще нічого не було, просто смішні".

Втім, він не виключає можливості того, що пляжний флірт може скінчитися весіллям: "Мій батько познайомився з мамою під час її відпочинку в Одесі. Щоправда, він не пікапер, - посміхається Алекс. - Що стосується того, чи одружуються пікапери на тих, кого спокушають, то звичайно, так, а як інакше?".

Роман романом, а голова - на в'язах

Психолог Євгенія Камишева впевнена, що надмірне захоплення курортними інтрижками може суттєво змінити як жіночу, так і чоловічу психіку. За її словами, з кожним новим скороминущим щастям представниця прекрасної статі емоційно грубішає, втрачає свою жіночність, а її бажання у майбутньому створити сім'ю нівелюється.

Чоловік, хоч до певної міри і задоволений собою, після успішних амурів на курорті, втрачає повагу до жінок (хай і підсвідомо), може стати недовірливим. За словами психолога, навіть егоїсти прагнуть справжніх почуттів, однак, через вигорання внутрішньої здатності безкорисливо дарувати тепло іншій людині, не вміють створити нічого подібного.

Саме через подібне витрачання себе, каже Камишева, люди відчувають себе у глухому куті, особливо за кризових життєвих умов. Усе навколо видається їм позбавленим сенсу (психолог наводить приклад героя Костянтина Хабенського у фільмі "Година пік").

Комплекс неповноцінності - одна з причин для бажання мати багато короткочасних амурів, вважає психолог Ірина Вєтрова. Так людина обирає спосіб довести самій собі, що вона може подобатися особам протилежної статі.

Є й інші причини: когось лякає відповідальність тривалих стосунків, хтось недоотримав любові від своїх батьків, інші не розібралися з дитячими психологічними травмами.

Аби не опектися полум'ям справ сердечних, Вєтрова радить жінкам не втрачати здоровий глузд та самоповагу навіть під час найфеєричнішого курортного роману. Використовувати мозок психолог радить і чоловікам, оскільки можна тільки уявити, скільки колекціонерок чоловічих сердець породив сучасний емансипований світ.

Курортний роман: за і проти

+-
Зміна рутинної картинки, нові враження, приємні спогадиМожливість емоційного звикання та депресії
Психологічна терапія, підвищення самооцінкиРізні очікування жінки та чоловіка
Швидкість розвитку стосунків, якої може не бути за звичайних обставин у великому містіРизик зустрічі з шахраєм чи злодієм
Можливість "зняти маску" та відпочити від звичних соціальних ролейНебезпеки, пов'язані з відсутністю контрацепції
Реклама:

Головне сьогодні