Німецьким підліткам заборонили ходити в солярії

23
2 вересня 2009

Заборона набула чинності 1 вересня 2009 року. Надалі молоді відвідувачі, які хочуть отримати бронзовий відтінок шкіри, повинні будуть пред'являти посвідчення особи, повідомляє "Німецька хвиля". 

У Німеччині постійно зростає кількість людей, хворих на  рак шкіри. Щороку кількість таких онкологічних хворих збільшується на 140 тисяч чоловік. Щонайменше в 22 тисяч з них особливо важка форма цього захворювання - "чорний рак". Щороку від цієї хвороби вмирають три тисячі німців.

Крім того, як показали дослідження, відвідування солярію може підвищити ризик виникнення рідкісного виду раку - меланоми сітківки ока. Причому, більшість німецьких дослідників позв'язують це з впливом на шкіру саме штучного сонячного світла.

За результатами наукових досліджень, у тих, хто починає регулярно ходити в солярії у віці до 30-ти років, ризик занедужати раком шкіри збільшується на 75 %. Учені порівнюють це з бомбою уповільненої дії. Тому що розплата за "гріхи сонячного минулого" може наступити навіть кілька десятиліть після прийняття штучних сонячних ванн.

Від працівників салонів краси вимагають дотримувати правил, стежити за тим, щоб людина, що починає курс сеансів засмаги в солярії, загоряла не більш п'яти хвилин, а кожен наступний сеанс продовжувався лише на одну хвилину довше.

До того ж, загальна кількість сеансів не повинна бути більше десяти. Небажане і щоденне відвідування соляріїв. Медики нагадують і про необхідність використання захисних засобів, сонячних окулярів або наклейок для очей.

За статистичними даними німецьких дерматологічних організацій, близько 3,5 мільйони дорослих жителів Німеччини почали ходити у солярії у віці 10-17 років. Для кожного десятого неповнолітнього німця наявність загорілого тіла є невід'ємною частиною ідеалу краси.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, німецькі солярії вважаються одними з найбільш безпечних у Європі.