Розпочався Великий піст

— 15 лютого 2010, 11:44

У понеділок, 15 лютого, у православних християн розпочався 40-денний Великий піст. Триватиме він до Великодня, яке цього року припадає на 4 квітня.

Цей піст є основним та найбільш суворим чотирьох багатоденних постів, передає "ТСН".

Традиція Великого посту пов'язана з євангельським переказом про те, як Господь 40 днів постився у пустелі. Крім того, ці сім тижнів утримання готують вірян до гідної зустрічі Великодня.

Церква закликає віруючих протягом всього Великого посту не вживати в їжу м'ясо, молоко, яйця і рибу, в тому числі і у складі різних страв.

Але основна аскеза має виражатися не в правильній дієті, а в духовному зосередженні - під час посту треба за можливості відмовитися від розваг, алкоголю, боротися з проявами гніву, образи, натомість зосередитися на своєму внутрішньому стані і присвячувати вільний час розмірковуванням про Бога, сенс життя, добро і зло.

У дні посту, окрім суботи та неділі, церква не здійснює повної Божественної літургії. Замість неї в середу і п'ятницю служиться Літургія першоосвячених дарів. До всіх церковних служб вводиться особлива молитва із земними уклонами.

Реклама:

Головне сьогодні