Дівчатка, що мають братів, дорослішають повільніше - науковці

10
19 серпня 2010

Брати - менші та старші - уповільнюють дорослішання своїх сестер, переконалися австралійські науковці, провівши опитування близько 300 чоловіків та жінок.

Дівчатка, що мають старших братів, пізніше досягають пубертату, а наявність менших братів віддаляє початок сексуальних стосунків, вважають дослідники.

У жінок, що мали старших братів, менструація почалася в середньому на рік пізніше, ніж в тих, хто зростав із меншими братами або сестрами будь-якого віку, повідомляє The Daily Mail.

Дослідники пояснюють цю закономірність тим, що вагітність хлопчиком потребує від організму жінки більше резервів, тож менше їх перепадає наступній дитині, що позначається на її здоров'ї. Якщо ж друга дитина - дівчинка, це може стати причиною затримки її статевого дозрівання.

Жінки, вагітні хлопчиками, їдять більше за тих, хто виношує дівчаток. Одержуючи більше поживних речовин в утробі матері, хлопчики зазвичай мають більшу вагу при народженні.

Також матері хлопчиків схильні годувати їх грудьми довше, ніж доньок. Крім того, сини-первістки, "спадкоємці" можуть одержувати більше уваги від батьків й частіше зростають розпещеними.

Склад сім'ї також визначає вік, в якому жінка вперше матиме секс, запевняють дослідники з Західно-Австралійського Університету.

Жінки, що мають менших братів, схильні в середньому на рік пізніше розпочинати своє сексуальне життя. Ті ж, хто мав не лише менших братів, а й сестер - мають перший сексуальний досвід на два роки пізніше за єдиних дітей у родині.

Причиною цьому може бути те, що батьки більше покладаються на доньок, аніж на синів, коли йдеться про піклування про менших дітлахів. Більш прив'язані до дому, такі доньки мають менше можливостей "збочити з вірного шляху", зазначають дослідники.

"Старші доньки більше допомагають батькам у піклуванні про менших братів, аніж це роблять старші брати... Із цією тривалою допомогою пов'язане запізнення сексуальної активності", - пояснює дослідниця Фріта Мілне.

Втім, на кількість дітей, яку в подальшому матиме жінка, наявність в неї самої менших братів чи сестер не впливає.

Пізніше розпочавши своє статеве життя, жінка може дещо відкласти народження нащадків, аби накопичити вдосталь ресурсів для цього, зазначає дослідниця.powered by lun.ua